Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.
kaufland.sk/recepty

Valentínska torta s pralinkami

viac ako 60 minút
Jednoduché
Pre zobrazenie receptu načítajte QR kód prostredníctvom mobilného telefónu či tabletu. Jedným klikom si môžete tiež pridať ingrediencie na nákupný zoznam.

Výživové hodnoty

(Na porciu)
 • 642/​2686
  kcal / kJ
 • 39 g
  sacharidy
 • 7 g
  bielkoviny
 • 50 g
  tuky

Výživové hodnoty

(Na porciu)
  642/2686 kcal/kJ, 39 g sacharidy, 7 g bielkoviny, 50 g tuky

Ingrediencie (14 kusov)

Na brownie korpus:

135 g masla
160 g horkej čokolády
120 g cukru
2 vajíčka
90 g hladkej múky
25 g kakaa

Na krém mascarpone:

200 g bielej čokolády
500 g mascarpone
200 g smotany na šľahanie
2 ČL stužovača šľahačky
15 praliniek s orieškovou plnkou
150 g jahôd

Na čokoládovú glazúru:

150 g mliečnej čokolády
125 g masla

Na ozdobu:

ruže
5 praliniek s orieškovou plnkou

Postup

  1

Na brownie korpus rozpustíme v hrnci na strednom plameni maslo, nasekanú horkú čokoládu a cukor. Necháme 10 minút vychladnúť a postupne primiešavame vajcia. Múku a kakao preosejeme a primiešame metličkou k zvyšným surovinám, aby nám vznikla jednoliata masa. Cesto na korpus vylejeme do formy v tvare srdca s priemerom 26 centimetrov. Pečieme vo vyhriatej rúre so zapnutým horným aj spodným ohrevom na 160 °C približne 24 minút. Po upečení prikryjeme utierkou a necháme úplne vychladnúť. Formu ešte neodstraňujeme.

  2

Na krém z mascarpone nasekáme bielu čokoládu a rozpustíme v mikrovlnke. Necháme úplne vychladnúť, avšak nie stuhnúť. Mascarpone vymiešame metličkou a pridáme vychladnutú rozpustenú čokoládu. Ručným mixérom vyšľaháme smotanu na šľahanie so stužovačom dotuha a pridáme do krému s mascarpone. Pralinky a jahody nakrájame na malé kúsky, vmiešame do krému a natrieme na brownie korpus. Necháme stuhnúť v chladničke aspoň 6 hodín.

  3

Na čokoládovú polevu si nasekáme mliečnu čokoládu a spolu s maslom ju rozpustíme v mikrovlnke. Dobre spolu premiešame. Polevu rovnomerne natrieme navrch torty, uhladíme a necháme stuhnúť v chladničke.

  4

Zo stuhnutej torty uvoľníme formu a ozdobíme kvetmi a pralinkami podľa fantázie.