Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

K-free: Značka pre bezgluténové a bezlaktózové výrobky

Chcete, alebo sa zo zdravotných dôvodov musíte pri stravovaní zriecť gluténu či laktózy? Potom vám naše produkty K-free uľahčia nielen nakupovanie. Výrobky značky K-free neobsahujú glutén ani laktózu, napriek tomu sú lahodné. Odteraz u nás nájdete 14 bezgluténových a 11 bezlaktózových produktov, ktoré sú cenovo veľmi výhodné. V sortimente K-free si každý nájde svojho favorita: od bezlaktózových mliečnych produktov, ku ktorým patria napríklad jogurty, až po plnotučné mlieko. Rovnako bohatá je aj bezgluténová ponuka, obsahujúca napríklad lahodné zmesi na pečenie, alebo rôzne druhy chutného pečiva K-free.

K-free bez laktózy

Objavte výrobky K-free bez obsahu laktózy

S výrobkami K-free je bezlaktózové stravovanie oveľa jednoduchšie. Vyskúšajte napríklad rôzne druhy našich ovocných jogurtov bez laktózy. Okrem toho vám ponúkame aj prírodné jogurty K-free s rozličným podielom tuku, ako aj čerstvé mlieko bez laktózy – aby ste si každý deň mohli dokonale a bez obáv vychutnávať lahodnú porciu müsli.


K-free bez gluténu

Objavte výrobky K-free bez obsahu gluténu

Bezgluténové stravovanie? Žiaden problém s našou novou značkou K-free plnou skvelých chutí. Vyskúšajte naše lahodné zmesi na pečenie. Čo by ste povedali napríklad na čokoládové muffiny alebo nadýchaný citrónový koláč? Na raňajky si najbližšie môžete dopriať rôzne druhy chutného pečiva, ktoré rozhodne bude chutiť aj ostatným členom vašej rodiny... bez rozdielu na to, či chcú alebo musia prijímať bezgluténovú stravu.

Výhody

Výhody výrobkov K-free bez gluténu

Žiadne emulgatory

Žiadne emulgátory

Na rozdiel od konkurencie neobsahujú naše cestoviny K-free žiadne emulgátory. Po uvarení sú naše produkty konzistenčne pevnejšie a lepšie viažu omáčku.

Zloženie

Takéto je zloženie

Naše cestoviny K-free obsahujú 98 % kukuričnej múky a 2 % hrachovej múky.

Transport

Krátky transport

Mlyny, v ktorých sa spracúva kukurica na naše K-free cestoviny, obopínajú kukuričné polia. Surovina je takpovediac na dosah ruky a transport do mlynov je krátky, počas ktorého zozbieranú kukuricu netreba ani baliť.

Rady

Rady pre hostiteľa

Čakáte návštevu a medzi hosťami je aj taký, ktorý sa stravuje bezlepkovo? Vďaka našim tipom zvládnete prípravu ako hostiteľ v úplnej pohode a pozvaní hostia budú nadovšetko spokojní.

Vopred sa opýtajte

Hovoriť o jedle nie je nikdy na škodu. Dopredu sa tak dajú prediskutovať alergie či iná potravinová intolerancia, čím sa predíde nepríjemným prekvapeniam. Možno sa tvoj hosť sám ponúkne, že prinesie vhodné prísady či ingrediencie, alebo ti vysvetlí, na čo si máš dať v rámci prípravy jedál zvlášť pozor.

Nemiešajte

Základným pravidlom je nemiešať bezgluténové potraviny s takými, ktoré glutén obsahujú. Ideálne je, ak na prípravu jedla použiješ kompletne bezgluténové ingrediencie, napríklad múku bez obsahu gluténu. Predídeš tak možnému zmiešaniu prísad na pracovnej doske, a teda aj omylnému preniknutiu akejkoľvek gluténovej prísady do bezgluténového jedla. Ak varíš alebo pečieš rozličné varianty jedál, je vhodné ich pripravovať samostatne s tým, že pracovnú dosku zakaždým dôkladne umyješ a formy, nádoby, príbor či iný riad vymeníš.

Pozor aj pri nápojoch

S viacerými nástrahami treba počítať aj pri nápojoch. Odhliadnuc od obilnej kávy či piva, kde je zjavný obsah gluténu, existujú tiež limonády s podielom jačmenného sladu či sladového extraktu. Tieto limonády takisto nie sú bezgluténové.

Časté otázky

Potrebujete viac informácií?

V rubrike "Servis" sme pre vás zhrnuli odpovede na často kladené otázky k značke K-free.