Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Kaufland je hlavným partnerom Slovenského hokeja

Sme partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja už niekoľko rokov. To znamená, že podporuje takmer všetkých, ktorí tvoria náš hokej. Od seniorskej hokejovej reprezentácie, cez juniorskú dvadsiatku, ženskú reprezentáciu až po hokejové kurzy pre deti.

Žiletka je späť! Kaufland má nového akčného hrdinu

Náš najnovší spot spája dve legendy: Jozefa Golonku a fajný kotlíkový. Spot je voľným pokračovaním minuloročného online videa, v ktorom si hokejové sily zmerali dve legendy slovenského hokeja: Jozef Golonka a Július Šupler. Dôležitú úlohu si v ňom zahral aj guláš – nielen ten v kotlíku, ale aj na ľade. Hokej si tu totiž zahrali legendy, ženy aj deti, no hotový guláš! V “dvojke” sa už Golonka odobral na zaslúžený dôchodok na horskej chate, kde sa oddáva rúbaniu dreva a spomienkam na staré časy. Prichádza však ponuka na “poslednú akciu”. On jediný je totiž schopný vrátiť hráčom chuť do hry. Veľkú rolu si zahrá nielen Golonka, hokejisti či starí známi z predošlých spotov, ale hlavne humor. Prichádza totiž rozuzlenie: namiesto motivačnej reči či kondičného tréningu Golonka dodáva hráčom chuť do hry doslovne – fajným kotlíkovým. Golonka navyše dostal aj nové svalnaté telo, čo v kontraste s jeho vekom je priznanou paródiou.

Rozhovor s naším generálnym riaditeľom pre sport.pravda.sk

Hokej nás posunul medzi slovenské top značky

Paul Pauls - generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika
© Ľuboš Pilc, Pravda Paul Pauls - generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika

S generálnym riaditeľom spoločnosti Kaufland Slovenská republika Paulom Paulsom sme sa rozprávali o tom, či mal sponzoring hokeja v čase pandémie zmysel, či je možné opäť na Slovensku zrealizovať veľký open-air zápas, čo slovenskému hokeju chýba a v neposlednom rade aj o tom, či bude nemecká obchodná sieť na Slovensku hokej podporovať aj naďalej.

Ste partnermi slovenského hokeja – a to v súčasnosti prakticky na všetkých jeho úrovniach – už päť rokov. Čo bolo z vášho hľadiska primárnym impulzom, aby ste do tohto partnerstva vstúpili? 

Svojho času sme rozmýšľali nad efektívnym spôsobom, ako značku Kaufland ešte viac zviditeľniť. Oproti našim najväčším konkurentom máme totiž určitú nevýhodu v tom, že máme na Slovensku menej obchodov. Napríklad Tesco alebo Billa ich majú približne dvojnásobný počet, nehovoriac už o sieti COOP, ktorá ich má omnoho viac. Preto sme hľadali nejakého vhodného partnera, ktorý by bol na Slovensku všeobecne známy a populárny. Voľba zákonite padla na hokej, ktorý zaujíma prakticky všetky generácie a kdekoľvek na Slovensku.

Keď sa obzrieme späť, partnerom slovenského hokeja na rôznych úrovniach ste už päť rokov. Čo vám toto partnerstvo prinieslo? A splnilo, respektíve plní zatiaľ svoj účel?

Jednoznačne áno.  Máme k dispozícii prieskum, ktorý sleduje, ako si rôzne značky, prítomné na Slovensku, vedú v oblasti sponzoringu. Po troch, respektíve štyroch rokoch sme sa zaradili do prvej trojky najlepšie vnímaných značiek v tejto oblasti. Predtým sme v tomto rebríčku boli podstatne nižšie, bez tohto partnerstva by sme v ňom rozhodne nemali šancu tak rýchlo a razantne poskočiť nahor.

Rozhodli ste sa, že nebudete podporovať len profi hokej na tej najvyššej úrovni, ale podporujete aj dorastenecké ligy, ženský a dievčenský hokej a dokonca aj detský amatérsky hokej. Má pre tak veľkú spoločnosť význam podpora aj amatérskeho a mládežníckeho hokeja?

Určite áno a dôvod je jednoduchý. Ak dnes nebudeme podporovať juniorov a mládež, tak zajtra nebudeme mať žiadne hokejové hviezdy. A ak nebudeme mať hviezdy, tak zákonite bude daný šport menej reflektovaný verejnosťou a publikom. Práve v tom je podľa môjho názoru zmysel športového sponzoringu. Propagovať vlastnú značku cez úspechy v danom športe. To by bez podpory mládeže bolo len ťažko dosiahnuteľné.

Ktorý z projektov, ktoré priamo nesúvisia s hokejom na tej najvyššej úrovni bol, respektíve je pre vás extra zaujímavý?

Myslím si, že dôležité je, že rastie záujem o hokej medzi mladými. Hlási sa naň teraz oveľa viac chlapcov a aj dievčat. To je prvý krok – mať dobrú základňu, potom sa dostavia aj úspechy. Je nám samozrejme jasné, že je to beh na dlhú trať.  Bronzová medaila z olympiády je dôkazom toho, že ideme dobrým smerom. Zaslúžilo sa o ňu aj veľa mladých hokejistov, z ktorých verím, že vyrastú budúce hviezdy. Som presvedčený, že Slovensko má veľký potenciál presadiť sa napríklad aj v ženskom hokeji. Len netreba rátať s tým, že veľké úspechy sa dostavia hneď. Musíme si na ne ešte počkať. Verím, že aj podpora ženského hokeja, rovnako ako dorasteneckého a juniorského je z dlhodobého hľadiska správne a dobré riešenie.  Hokej chceme podporovať celoplošne a predovšetkým dlhodobo.

Najprv ste sa stali partnermi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a až neskôr ste sa stali aj partnermi hokejovej extraligy. Prečo ste k tomuto kroku pristúpili  a prečo až s odstupom času?

Bol tam len minimálny časový odstup. Je pravda, že sme najprv podpísali sponzorskú zmluvu so Slovenským zväzom ľadového hokeja, ale prakticky vzápätí sme podpísali zmluvu aj s „extraligou“. Bola to len technická záležitosť. Skôr by som pripomenul, že v tejto sezóne sme rozšírili svoju podporu aj na SHL, teda Slovenskú hokejovú ligu, čo je druhá  najvyššia súťaž. SZĽH z nej dokázal v relatívne krátkom čase totiž spraviť marketingovo zaujímavý produkt, takže nám to dáva aj praktický, ale hlavne ekonomický zmysel. Ak bude kvalitnejšia SHL, bude kvalitnejšia aj extraliga a to sa pozitívne premietne aj vo vnímaní našej značky. Je to synergický efekt.

Takže aj do budúcna by ste chceli pokračovať v „plošnej podpore“ hokeja, nechcete sa sústrediť iba na ten profesionálny na najvyššej úrovni?

Aktuálne sa sústreďujeme na spoluprácu so SZĽH a participujeme na mnohých jeho projektoch. Patrí tam napríklad aj už spomínaná SHL, rovnako ako deti, mládež, dorast, juniori a ženský hokej. Sponzorujeme hokej v celom rozsahu, pretože aj SZĽH nám protiplnenia dodáva „v jednom balíku“.


Celý článok aj s videom si môžete prečítať na sport.pravda.sk


Videli ste už naše hokejové spoty?