Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Detergenty

Detergenty

Pozrite si údaje o zložení výrobkov našich privátnych značiek K-Classic, K-Favourites, MyProject, Newcential, Countryside a obchodnej značky Nevos, ktoré obsahujú tenzidy.
Pomocou GTIN kódu si môžete pozrieť všetky zložky obsiahnuté v produktoch z oblasti pracích a čistiacich prostriedkov, autokozmetiky a bytových vôní. Nájdete ho na každom obale pod čiarovým kódom.  

Pozrite sa na zloženie!

Zadajte sem, prosím, GTIN kód výrobku a kliknite na "Hľadať".

GTIN resp. EAN kód výrobku nájdete pod čiarovým kódom.

Zloženie výrobku

Výrobok:
GTIN:
Zloženie výrobku:
Zloženie

Podrobné informácie o zložkách

Väčšina zložiek je pomenovaná podľa medzinárodnej nomenklatúry kozmetických zložiek (INCI). Preto sú často uvedené ako chemické skratky v angličtine. Nasledujúce body vám pomôžu lepšie porozumieť jednotlivým zložkám:

Rastlinné zložky

Všetky rastlinné zložky, ktoré sú pomenované podľa medzinárodnej nomenklatúry kozmetických zložiek, začínajú latinským názvom príslušnej rastliny, napríklad „Hypericum Perforatum Oil“ pre olej z ľubovníka bodkovaného.

Čísla CI

Všetky zložky, ktoré sa skladajú z kombinácie „CI“ a čísla (napríklad CI 42090), predstavujú pridané farbivo a „CI“ je anglický výraz „Color Index“.

 

Ak chcete vedieť, akú funkciu má určitá zložka, môžete využiť portál Európskej komisie v anglickom jazyku:

Bitrex®

Bezpečnosť v domácnosti

Bábätko sa opiera o otvorenú zásuvku s čistiacimi prostriedkami

Deti sú zvedavé, plné energie a skúmajú svoje prostredie. Všetko farebné a neznáme je obzvlášť zaujímavé. Ak vás opäť čaká veľké upratovanie, mali by ste pamätať na to, že najmä farebné čistiace prostriedky silne priťahujú vaše deti.  

Naše vlastné značky obsahujú Bitrex®

Chceme, aby bol svet pre deti bezpečnejším. A preto, pokiaľ je to možné, tekuté čistiace prostriedky, pracie prostriedky, aviváže a autokozmetika našich vyššie uvedených vlastných značiek obsahujú horkú látku Bitrex®. Extrémne nepríjemná chuť spôsobuje, že tekutina je zvyčajne okamžite vypľutá a neprehltnutá.

Pri ďalšom nákupe hľadajte červené logo na prednej strane obalu. Samozrejme si môžete byť istí, že Bitrex® nezmení vlastnosti vášho produktu. Okrem toho odporúčame, aby ste čistiace prostriedky vo všeobecnosti skladovali na mieste, ktoré je pre deti neprístupné a nikdy ich neprelievajte do iných fliaš alebo nádob na potraviny.

Alergické reakcie a otravy

Vyhľadanie lekárskej pomoci

Lekárska pomoc

Obráťte sa na lekára vždy, keď sa u vás pri používaní jedného z našich produktov objavia alergické reakcie! To isté platí, ak došlo nedopatrením k požitiu výrobku alebo sa dostal do očí či nosa. Pre rýchle informovanie lekára majte, prosím, pripravený výrobok vrátane obalu.

 

Pre zdravotnícky personál máme na telefónnom čísle 02/54 77 41 66 (Národné toxikologické informačné centrum – Informačná centrála pre otravy) k dispozícii podrobný zdravotný zoznam údajov o našich výrobkoch.