Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Chutné syry

Na celom svete existuje niekoľko tisíc druhov syra. U nás nájdete dohromady viac ako 300 druhov tých najlepších. Obzvlášť dôležité sú čerstvosť a kvalita, ktoré pravidelne kontrolujeme pri kvalifikovaných ochutnávkach.

Pult so syrmi

Syry od výmyslu sveta

Pult so syrmi

Znakom dobrého syra je poctivé remeslom, ktoré je často prepojené s konkrétnym regiónom a tradíciou. Pri našom pulte nájdete syry, ktoré vám zachutia. Radi vám poradíme a čo nepoznáte, dáme ochutnať. Rozsiahly výber syrových pochúťok nájdete tiež v samoobslužných regáloch.Kuchynské triky

Rýchlo a jednoducho

Ako si správne poradiť so syrmi? Ponúkame vám pár užitočných rád.

Skladovanie syrov v chladničke

Skladovanie syrov

Väčšina syrov sa nesmie zamraziť, pretože po roztopení by sa začali drobiť a stratili by chuť. Ide najmä o tvrdé syry obsahujúce malý podiel vody. Tieto druhy však vydržia v chladničke niekoľko týždňov až mesiacov.

Plátok syra na knäckebrote

Rýchla pochúťka

Máte chuť na niečo dobré, ale nemáte veľa času? Jednoducho v mikrovlnke zohrejte pár sekúnd plátok syra, napríklad goudu alebo eidam, na plátku knäckebrotu. Dobrota!

Syrový tanier

Syrový tanier

Syrové taniere sú v kurze. Správne uložený je vtedy, keď najskôr ponúkate jemnejšie syry a potom postupne druhy s neustále viac korenistým charakterom. Pretože ak najskôr zjete druhy s korenistým charakterom, nevynikne aróma jemných syrov.


Recepty

Inšpirujte sa chutnými receptami