Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Nealkoholické miešané nápoje: osvieženie miesto kopy cukru

Mnohé miešané nápoje majú príliš sladkú chuť, a to aj tie nealkoholické. Väčšinou tvorí ich základ ovocná šťava a sirup, a navyše sa do nich často pridáva aj ďalší cukor. Tomu sa však dá ľahko vyhnúť. Inšpirujte sa skvelými receptmi, ktoré využívajú čerstvé suroviny a alternatívy cukru, a vytvorte si osviežujúce domáce miešané drinky bez alkoholu a takmer bez prídavku cukru.

Na obrázku sú dva poháre na miešané nápoje, naplnené kockami ľadu, limetkami, mätou a limonádou, sú postavené na čiernom podnose, pod ktorým je tmavosivá utierka, na ktorej leží dlhá koktailová lyžička. Na podnose sú okrem toho plátky limetky, čerstvá mäta, dve zeleno-biele slamky a miska so stolovým cukrom.
© Kaufland

Prehľad obsahu na tejto stránke

  • Miešané drinky chutia vynikajúco aj bez alkoholu.
  • Pozrite si tipy na prípravu nealkoholických miešaných nápojov s nízkym obsahom cukru.
  • Od ipanemy až po virgin mojito s bobuľovým ovocím: prinášame nápadité recepty na osviežujúce miešané drinky. 
Prísady

Základné prísady na osviežujúce drinky 

Na obrázku sú tri poháre vo vedre plnom kociek ľadu, naplnené malinami, limetkami, mätou a pomarančom. Na pozadí vidno tmavomodrú kuchynskú utierku, na nej misku so stolovým cukrom, limetku rozkrojenú na polovice, mätu a maliny.
© Kaufland Nealkoholické miešané nápoje sú okrem iného skvelé ako aperitív.

Užite si večierok bez výčitiek svedomia a nepríjemnej opice na druhý deň ráno: nealkoholické miešané nápoje sú vhodné pre vodičov, tehotné ženy i ako drinky pre deti. Vďaka tomu sa tešia čoraz väčšej obľube. Väčšinou sa pýšia nižším množstvom kalórií ako miešané drinky s vysokopercentným alkoholom, a pritom nechutia o nič horšie. Bez väčšej námahy pritom môžete vykúzliť rozmanité koktaily. Jednotlivými prísadami ich navyše môžete ideálne prispôsobiť letnému či zimnému obdobiu.

Nealkoholické miešané nápoje sú skvelé ako aperitív

Pri podávaní aperitívu ide v zásade o spríjemnenie čakania na jedlo, ale aj o povzbudenie chuti do jedla. Účinok alkoholu pritom však zohráva len vedľajšiu rolu. Čo tak vyskúšať tentoraz nealkoholický miešaný drink? 

Recepty na nealkoholické miešané drinky sa zväčša do veľkej miery podobajú originálnym receptom, takže ich základ často tvoria ovocné šťavy. Tie vnášajú do nápoja sladkosť, pretože majú prirodzene vysoký obsah cukru. Mnohé miešané nápoje sa ale ešte dosládzajú sirupom, ktorý drinku síce dodá krásne, pestré sfarbenie, ale zároveň spôsobuje lepkavú konzistenciu. Pritom sa tomu dá ľahko vyhnúť: aj bez liehovín a sirupov je možné vyčarovať ovocné miešané nápoje, ktoré sú chutné a zároveň urobia veľa parády.

Pri príprave nealkoholických miešaných drinkov by vám nemali chýbať tieto prísady: 

  • drvený ľad alebo kocky ľadu na dosiahnutie optimálnej teploty
  • rôzne bobuľové ovocie na osviežujúce dochutenie, napríklad maliny
  • ananásová šťava pre nádych exotiky
  • citrónová šťava alebo plátky limetky pre príjemnú kyslosť
  • mäta pre korenistú sviežosť
  • agávový sirup na osladenie
  • kokosové mlieko pre krémovú konzistenciu 

Klasika bez alkoholu

Základné prísady na osviežujúce drinky 

Medzi klasické miešané nápoje rozhodne patrí mojito a ipanema. Nealkoholické mojito chutí pri použití správnych prísad takmer rovnako ako alkoholický originál. Dôležité je pritom použiť chemicky neošetrené limetky, čerstvé lístky mäty a zázvorovú limonádu. Známu nealkoholickú ipanemu môžete ozvláštniť trochou ovocnej šťavy (napríklad marakujovej), ktorá nápoju dodá jemný nádych sladkého ovocia. Tento klasický miešaný drink si však môžete vždy pripraviť trochu inak, podľa toho, akou šťavou ho dochutíte. Popustiť uzdu svojej fantázii môžete tiež pri príprave pina colady bez alkoholu. Tento ovocný miešaný nápoj chutí rovnako dobre, aj keď vynecháte alkoholickú zložku. Môžete mu tiež dodať poriadnu dávku originality pridaním roztlačených malín alebo čerešní, čím vznikne „berry colada“ alebo „cherry colada“.

Extra tip, aby nealkoholický miešaný nápoj nechutil príliš sladko

Aby drink nebol príliš sladký, a tým pádom aj menej zdravý, dbajte na to, aby ste použili čo najviac prírodných surovín a pokiaľ možno stopercentnú ovocnú šťavu. Ide o šťavu, do ktorej nebol pridaný žiadny dodatočný cukor. V prípade nápojov s ovocnou šťavou alebo koncentrovaných štiav si treba dávať pozor, lebo v nich môže byť obsah cukru vyšší. 

 

A mimochodom: najlepšie ponuky surovín a skvelé recepty nájdete v Kaufland newsletteri.


Recepty

Inšpiratívne recepty na prípravu nealkoholických miešaných drinkov