Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Robotický vysávač na odstraňovanie zvieracích chlpov: tomuto by ste mali venovať pozornosť

Majitelia domácich miláčikov to dobre poznajú: len čo ste povysávali, opäť sú všade nové chlpy. Riešenie: robotický vysávač, ktorý efektívne a pohodlne odstráni psie a mačacie chlpy.

1. Preto sa robotické vysávače oplatia pre majiteľov domácich miláčikov

Vrchná časť robotického vysávača
Vrchná strana robotického vysávača na odstraňovanie zvieracích chlpov si vás získa systémom zakliknutia a pogumovaným nárazníkom na ochranu nábytku.

Akokoľvek milujeme našich štvornohých miláčikov – zvieracie chlpy sú nielen otravné a vyzerajú nepekne, ale u citlivých ľudí môžu viesť k alergickým reakciám alebo pri batoľatách lezúcich po podlahe sa môžu dostať do ich dýchacích ciest. Preto je dôležité pravidelné vysávanie psích a mačacích chlpov – pri možných alergiách v najlepšom prípade denne. Tento robotický vysávač, ktorý vykoná väčšinu práce za vás, vám tak môže výrazne uľahčiť prácu.

Prehľad výhod robotického vysávača pri odstraňovaní zvieracích chlpov:

 • Výrazné uľahčenie práce (až jednu hodinu denne)

 • Trvalá a hygienická čistota

 • Dôkladný, aby bolo možné zredukovať alergické reakcie

Dobrý a výkonný model spoľahlivo odstráni mačacie a psie chlpy. Pomocou takéhoto robotického vysávača je možné povysávať aj hlboko uviaznuté a odolávajúce chlpy v kobercoch.

Konštrukcia robotického vysávača na odstraňovanie zvieracích chlpov na príklade zariadenia MEDION MD 18501

Ak sa chcete dozvedieť viac o technických podrobnostiach robotického vysávača na odstraňovanie zvieracích chlpov, nájdete v nasledujúcich kapitolách všetko potrebné k téme.

2. Robotický vysávač na odstraňovanie zvieracích chlpov: 5 technických aspektov

Spodná časť robotického vysávača
Nasávacia zberná šachta je ideálna predovšetkým na odstraňovanie zvieracích chlpov.

Vo všeobecnosti platí: robotický vysávač je vhodný na dôkladné odstraňovanie zvieracích chlpov, keď má dostatočný výkon a je vybavený vhodnou kefou. Poskytneme vám prehľad o 5 faktoroch, ktoré sú pre majiteľov domácich miláčikov dôležité:

Sací výkon

Veľa zvieracích chlpov vytrvalo odoláva a sú pevne uviaznuté v kobercoch. Preto majú robotické vysávače, ktoré sú dimenzované na požiadavky majiteľov zvieracích miláčikov, vysoký sací výkon, ktorý sa uvádza v pascaloch (Pa). Pre majiteľov zvierat sa odporúča hodnota minimálne 2000 Pa. Takto sa dajú odolávajúce chlpy odstrániť nielen z kobercov (aj s vysokým vlasom), ale aj z tvrdých podláh.

Okrem toho sú pre milovníkov psov a mačiek vhodné modely s rôznymi režimami čistenia, lebo saciu silu možno prispôsobiť vysávanému podkladu.

Informácia: mimoriadne praktické sú tie robotické vysávače, ktoré dokážu rozpoznať koberec, a následne automaticky zvýšia výkon čistenia alebo sací výkon. Takto sa dajú odstrániť aj pevne uviaznuté zvieracie chlpy.

Hladina hluku

Pri kúpe technických zariadení nezabúdajte na to, že zvieratá majú podstatne lepší sluch ako ľudia. Mnohé domáce zvieratá reagujú veľmi citlivo na hluk vysávača a za určitých okolností môžu mať z neho dokonca strach.

Aby ste citlivé mačky a psy nerušili a nepodporovali v nich strach, mali by byť robotické vysávače vhodné do prostredia so zvieratami mimoriadne tiché. Hodnota 60 decibelov je tu považovaná za medznú hodnotu, robotický vysávač na odstraňovanie zvieracích chlpov by nemal byť hlučnejší.

Informácia: pri bojazlivých psoch sú užitočné robotické vysávače s časovačom: Takto môže byť robotický vysávač naprogramovaný na to, aby vysával vtedy, keď zvyčajne chodíte so svojím psom na prechádzku.

Navigácia

Robotické vysávače pracujú vo všeobecnosti s rôznymi druhmi navigácie. Modely s laserovou navigáciou, ktoré si vytvárajú mapu miestnosti a potom podľa plánu povysávajú, sa považujú za mimoriadne efektívne, šetria batériu a preto sú vhodné pre majiteľov zvierat.

Najväčšia výhoda pre majiteľov zvierat: pri laserovej navigácii je možné z čistenia vylúčiť jednotlivé oblasti – v závislosti od výrobcu označené ako zablokované zóny, zóny so zákazom pohybu alebo virtuálna stena. Takto môžu byť vymedzené misky na vodu a krmivo, mačacia toaleta alebo miesto na spanie pre vášho domáceho miláčika.

Čistenie s chaotickou navigáciou, pri ktorom robotický vysávač prejde cez každé miesto v miestnosti viackrát, je síce tiež efektívne, ale trvá to dlhšie. Okrem toho nie je možné z čistenia vyňať žiadne priestory.

Koľko by mal stáť robotický vysávač na odstraňovanie zvieracích chlpov?

Otázka, či si vybrať laserovú navigáciu alebo chaotickú navigáciu, je vecou ceny: Modely s chaotickou navigáciou patria spravidla k cenovo výhodnejším modelom, zatiaľ čo takmer všetky robotické vysávače s laserovou navigáciou sú v hornom cenovom segmente.

Objem vrecúška vysávača

Zemina z poslednej prechádzky v lese alebo mimoriadne dlhé psie chlpy: v domácnostiach so zvieratami vzniká denne veľa nečistôt, ktoré aj v nádobe na zachytávanie nečistôt zaberajú veľa miesta. Aby sa táto medzičasom počas vysávania nemusela vyprázdňovať, mali by vlastníci domácich miláčikov dbať na dostatočne vysoký objem nádoby. 600 mililitrov je tu odporúčanou hodnotou.

Informácia: veľká nádoba vysávača na zachytávanie nečistôt je dôležitá vtedy, ak má váš domáci miláčik hustú srsť. Patria tam predovšetkým dlhosrsté psie rasy.

HEPA filter

Aby sa aj tie najmenšie čiastočky zachytili v nádobe na nečistoty, používajú sa špeciálne filtre. Takzvané HEPA filtre sú obzvlášť vhodné nielen pre alergikov, ale aj pre majiteľov domácich miláčikov. Takto je možné povysávať nielen chlpy, ale aj čiastočky prachu. Filtre sa musia pravidelne čistiť alebo vymieňať, niektoré sa dajú oprať v rukách.

Toto je tiež dôležité:

 • Výkon batérie/dosah batérie: toto je dôležité najmä vtedy, keď chcete celý byt povysávať naraz. Riaďte sa uvedeným počtom štvorcových metrov príslušného modelu zariadenia.

 • Kompatibilita: ak používate hlasové systémy Alexa alebo Google Assistant, mnoho robotických vysávačov sa s nimi dokáže spojiť a prostredníctvom nich ovládať.

 • Výška: aby robotický vysávač dokázal povysávať aj zvieracie chlpy pod nábytkom, mal by byť čo najviac plochý.

3. Špeciálne kefy

Mačka sledujúca robotický vysávač
© iStock.com/Lightspruch Modely s priamym nasávaním sú mimoriadne efektívne pri odstraňovaní zvieracích chlpov.

V zásade sa rozlišujú robotické vysávače na základe ich princípu nasávania: zatiaľ čo mnohé vysávače pracujú s kefami, iné modely sú vybavené priamym nasávaním a preto sú bez kief. Má to svoju výhodu v tom, že sa na nich nemôžu zachytiť mačacie a psie chlpy, lebo sú nasaté priamo.

Kto chce spoľahlivo odstrániť zvieracie chlpy, nemusí sa nutne rozhodnúť pre takýto model: niektoré robotické vysávače sú vybavené špeciálnymi kefami – takzvanými gumovými valcami, do ktorých sa chlpy nemôžu zachytiť.

4. Aký zmysel majú robotické vysávače s funkciou umývania?

Robotický vysávač vysáva drevené podlahy
Majitelia domácich miláčikov s robotickým vysávačom s funkciou umývania môžu relaxovať aj v jesenných a zimných mesiacoch.

Aj keď väčšina majiteľov zvierat pri svojich domácich miláčikoch myslí najskôr na ich chlpy: najmä za dažďa a snehu narobia psy a mačky, ktoré sa práve vrátili zvonku, veľa špiny. Mokré a špinavé otlačky labiek na práve vyčistenej podlahe sú obzvlášť nepríjemné. Preto sú veľmi praktické robotické vysávače s funkciou umývania podlahy, lebo dokážu rýchlo a bez námahy odstrániť malé nečistoty. 

 

Ďalšie užitočné články k téme

FAQ

Prečo sa robotický vysávač oplatí pre majiteľov mačiek a psov?

Mnoho majiteľov zvierat sa často hnevá kvôli zdanlivo bezhraničnej záplave chlpov. Predovšetkým mačacie chlpy a chlpy mnohých psích rás sú mimoriadne vytrvalé a ich odstránenie si vyžaduje veľa práce. Uľahčením môže byť robotický vysávač, lebo pravidelné vysávanie vás stojí veľmi veľa času. Aj alergici, ktorí k vám prídu na návštevu, sa vám poďakujú za prostredie bez zvieracích chlpov.

Na čo si treba dávať pozor pri kúpe robotického vysávača špeciálne vzhľadom na zvieracie chlpy?

Kto vlastní psa alebo mačku, mal by pri kúpe robotického vysávača dbať na to, aby bol vhodný aj na rýchle odstránenie zvieracích chlpov. To môžete zistiť nielen v popise od výrobcu, ale aj rozpoznať na základe technických špecifikácií. Požadovaný model by mal mať tieto vlastnosti, aby sa zvieracie chlpy mohli bez problémov odstrániť:

 1. Výkon minimálne 2000 Pa

 2. HEPA filter

 3. Laserová navigácia so zriadením zablokovaných zón

 4. Tichá prevádzková hladina hluku

 5. Veľký objem nádoby na zachytávanie prachu

Nasávacia zberná šachta alebo gumová kefa – čo je lepšie pri robotickom vysávači proti zvieracím chlpom?

Pre majiteľov zvierat je vhodné nielen priame odsávanie, ale aj robotické vysávače s gumovým valčekom, lebo dokážu bez problémov odsať chlpy a srsť. Na rozdiel od iných systémov s kefami tu nevzniká nebezpečenstvo, že sa chlpy na kefy namotajú a obmedzí sa tým fungovanie robota.