Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Oslavujeme čerstvosť!

Keď ide o čerstvé ovocie a zeleninu, máme v Kauflande dôvod na oslavu. Pretože ešte skôr, ako sa v obchodnom dome zažnú svetlá, kotúľajú sa po celej prevádzke tie najčerstvejšie a najchrumkavejšie kúsky. Je úplne jedno, či pochádzajú z domáceho sadu či poľa, z Európy alebo z celého sveta – kto nezaváha, zaručene si u nás uchmatne čerstvý kúsok plný vitamínov z prírody.

Ovocie a zelenina

Pestrý výber čerstvosti

Čerstvé ovocie a zelenina sú dôležitou súčasťou vyváženého a na vitamíny bohatého stravovania. Preto vám v Kauflande ponúkame počas celého roka pestrý sortiment z kontrolovaného a certifikovaného pestovania, ako aj z ekologického bio poľnohospodárstva. A tak sa zo sadov a polí dostane rovno na váš stôl iba to najčerstvejšie ovocie a zelenina – od jabĺk až po zemiaky. Zaručene!

 

Naša záruka čerstvosti

Čerstvosť je rozhodujúcim faktorom skvelej chuti ovocia a zeleniny. Preto zásobujeme naše prevádzky čerstvým tovarom každý deň. Celý náš sortiment nepretržite kontrolujeme, aby ste si do nákupného košíka vložili iba tie najkvalitnejšie produkty.
Staráme sa o to, aby ste v oddelení ovocia a zeleniny našli iba prvotriednu akosť s našou zárukou čerstvosti!

 

Ponuka ovocia a zeleniny

Platnosť od 16.05.2024 do 22.05.2024


Tipy

Takto zostane ovocie a zelenina dlhšie čerstvá a chrumkavá

Ananás

Celý ananás vám najlepšie vydrží v chladničke bez listov. Po rozporciovaní by ste ananás mali skonzumovať čo najrýchlejšie, pretože dužina rýchlo zhnedne a stratí svoju typickú arómu.

Avokádo

Ak potrebujete docieliť, aby avokádo dozrelo, nechajte ho položené na mieste s izbovou teplotou.
Zrelé avokádo skladujte v chladničke. Po rozrezaní pokvapkajte dužinu citrónovou šťavou, aby nezhnedla.

Brokolica

Keď celú hlávku brokolice ponoríte do vody ako kyticu kvetov a vložíte do chladničky na miesto určené pre zeleninu,
vydrží vám v pôvodnom stave niekoľko dní. Ak chcete brokolicu skladovať dlhší čas, je najlepšie ju zmraziť.

Mrkva

Ak máte zmäknutú mrkvu, namočte ju do nádoby s vodou a bude opäť chrumkavá. Najlepšie urobíte, ak ju vopred ošúpete. Potom mrkva lepšie absorbuje vlhkosť.

Banán

Banány obľubujú chlad a tmu. Zrelé banány môžete uskladniť v chladničke. Pozor však na plyn etylén, ktorý banány
vylučujú pri procese dozrievania a ktorý škodí ostatnému ovociu. Banány preto uskladňujte oddelene.

Jarná cibuľka

Jarnú cibuľku môžete na niekoľko dní uskladniť v chladničke. Stačí, ak ju zabalíte do kuchynskej utierky, potom do plastového vrecka a vložíte do chladničky na miesto určené pre zeleninu. Ostatné potraviny v chladničke tak nenapáchnu arómou jarnej cibuľky.

Opakovane použiteľné vrecko na ovocie a zeleninu

Siahnite po opakovane použiteľnom vrecku na ovocie a zeleninu! Vďaka pestrému sortimentu ovocia a zeleniny si v Kauflande môžete vybrať z veľkého množstva vitamínov. Bez problémov ich odnesiete vo viacnásobne použiteľných vreckách a súčasne prispejete k redukcii plastového odpadu. Ak si k tomu navyše prirátate výhodné ceny, tak potom pri nakupovaní profitujete vy aj životné prostredie.    

Recepty z čerstvého ovocia a zeleniny