Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Námety na Halloween: najjednoduchšie DIY dekorácie

Na Halloween sa to všade hmýri rozmanitými mŕtvolami, zombiami a duchmi. V tento deň si prídu na svoje všetci malí i veľkí, ktorí sa radi boja. Môžete si vytvoriť na tvári strašidelný mejkap, ozdobiť si domácnosť obrázkami na Halloween a najväčší fanúšikovia tohto sviatku si môžu zorganizovať veľkolepú halloweensku párty. Prinášame nápady na párty i domácu výzdobu: inšpirujte sa štyrmi tipmi, ktoré zrealizujete bez veľkej námahy.

Biela štruktúrovaná stena na pozadí: svetlosivý podklad, na ňom fľaša od vína so zátkou, ktorá je omotaná gázou. Ako dekoračné prvky sú na papieri aj tri malé netopiere z papiera.
© dashtik – stock.adobe.com

Prehľad obsahu na tejto stránke

  • Kreatívne námety na Halloween môžu byť jednoduché, rozmanité a zároveň lacné.
  • Máme pre vás štyri rôzne kreatívne nápady s podrobným návodom, ako tieto dekorácie obmieňať.
  • Okrem toho sa môžete inšpirovať aj našimi tipmi, čo robiť na Halloween a aké netypické občerstvenie si pripraviť.
Definícia

Námety na Halloween: dokonalá príležitosť na originálnu výzdobu domu

Ľudia už celé stáročia oslavujú každý rok 31. októbra Halloween, aby zahnali zlých duchov. A priaznivcov tohto sviatku stále pribúda. Niet divu – obliekať sa do masiek je jednoducho zábava. Okrem toho Halloween prináša mnoho možností, ako sa vyblázniť pri výzdobe. Možné je všetko – od dekorácií na okenných tabuliach a parapetoch až po rôzne kreatívne námety na Halloween párty. Hrôzu môžu naháňať aj ozdobené schodiská a veľa hrôzostrašnej parády urobíte aj s balkónovými a záhradnými dekoráciami. Máme pre vás niekoľko kreatívnych nápadov na výrobky na Halloween a zábavné tvorenie, pri ktorých môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Okrem toho prinášame vynikajúce recepty, ktoré nadchnú deti i dospelých.


Netopier

Netopier na špajdli

Modrý podklad, na ňom žlté pomôcky na tvorenie (pero, nožnice, lepidlo) a jedna čierno-biela ceruzka. V strede obrázka tvoria dve detské ruky čierneho netopiera z papiera, ktorý je pripevnený na paličke.
S týmto netopierom môžete ozdobiť perá, slamky alebo dokonca aj rastliny.

Bez netopiera sa nezaobíde žiadny Halloween. Práve na toto zvieratko sa totiž tak radi premieňajú upíri v strašidelných príbehoch. Na jeho výrobu budete potrebovať len hárok čierneho tvrdého papiera, nožnice, ceruzku a lepidlo.

Postup výroby netopiera na špajdli:

Nakreslite si ceruzkou netopiera podľa predlohy na obrázku: uprostred oválna hlava so špicatými ušami vľavo a vpravo krídla, hore zaoblené a dole s typickými tromi cípmi. Keď budete so svojím nákresom spokojní, vystrihnite ho a položte ho ako šablónu na čierny papier. Obkreslite tvar ceruzkou a potom ho vystrihnite. Nakoniec lepidlom presne spojte oboch vystrihnutých netopierov. Ale pozor! Nezabudnite uprostred nechať voľný úzky pásik: mal by byť široký ako špajdľa, na ktorú nakoniec malého vampíra pripevníte. Môžete ho tiež pripevniť na slamku a využiť ako párty dekoráciu alebo ním môžete ozdobiť ľubovoľný podlhovastý predmet, napríklad riasenku na oči alebo pero.

Tip: Netopiere sa dobre vynímajú aj ako záhradná dekorácia alebo na terase či balkóne. Jednoducho ich pripevnite na rovný konárik alebo stonku a ozdobte nimi kvetináče, debničky či záhony.


Pavúk

Ozdobný okatý pavúk

Oranžový podklad, vľavo lepidlo, vpravo žlté nožnice, v strede čierny papierový pavúk s okrúhlym telom, siedmimi očami a ôsmimi dlhými tenkými nohami (štyri na každej strane).
Pavúčika využijete na mnoho spôsobov: tento DIY námet na Halloween sa jednoducho vyrába a skvele ozdobí váš domov, napr. okenné parapety, poháre, darčekové tašky alebo prestieranie.

Pavúk s množstvom očí je takisto skvelý námet na Halloween, ktorý bude ozdobou každého domu alebo párty. Jeho výroba je naozaj rýchla a výsledok môžete využiť podľa vlastnej fantázie. Ani v tomto prípade nebudete potrebovať nič viac než hárok čierneho a bieleho tvrdého papiera, čiernu fixku, lepidlo a nožnice.

Ako vyrobiť pavúka s množstvom očí:

Guľaté telo vyrobte s priemerom osem centimetrov, nožičky urobte dlhé deväť centimetrov a široké päť milimetrov. Nenechajte sa však obmedzovať, pri výrobe pavúka máte úplne voľnú ruku: to, aký veľký bude, záleží od toho, kam ho budete chcieť umiestniť. Keď z čierneho papiera vystrihnete kruh a osem nôh, prilepte nožičky k telíčku – štyri doľava a štyri doprava. Nakoniec vyrobte aj strašidelné oči. Vystrihnite z bieleho papiera malé kolieska rôznych veľkostí, na ne malé čierne zrenice a hotové oči prilepte na pavúka. Keď si pred Halloween tvorením pripravíte očká do zásoby, výroba vám pôjde ešte rýchlejšie. 

Takéto malé halloweenske strašidielka sa budú dobre vynímať na oknách alebo vstupných dverách. Môžete ich však použiť aj ako dekoráciu na stôl na halloweenskej párty. Keď použijete tvrdý papier rôznych farieb, môžete použiť pavúky na rozlíšenie jednotlivých pohárov na večierku, aby sa ich majiteľom nepoplietli. To však nie je všetko: ak chcete hosťom rozdať malé darčeky na rozlúčku, môžete strašidelné osemnohé tvory nalepiť na papierové vrecko a darčeková taška je hotová. Ozdobené taštičky sú ideálne aj na hromadenie koristi, keď sa deti vydajú zbierať dobroty k susedom.

Tip: Z bieleho a čierneho papiera môžete vyrobiť ešte mnoho ďalších námetov na Halloween. Okrem lezúcich potvor môžete skúsiť aj iné motívy, napríklad lebky alebo duchov. Ak vám ide kreslenie, môžete si trúfnuť aj na kostry.


Múmia

Víno pre múmie

Biela štruktúrovaná stena na pozadí: svetlosivý podklad, na ňom fľaša od vína so zátkou, ktorá je omotaná gázou. Ako dekoračné prvky sú na papieri aj tri malé netopiere z papiera.
© dashtik – stock.adobe.com Mumifikované vínne fľaše upútajú pozornosť na každej halloweenskej párty.

Sviečky a ich mihotavé svetlo k Halloweenu jednoducho patria, najmä ak sa chystáte organizovať hrôzostrašnú párty. Veľmi jednoduchou, no pútavou možnosťou, ako začleniť sviečky do halloweenskych dekorácií, sú mumifikované fľaše. Budete na ne potrebovať len fľaše od vína a trochu gázy.

Ako vyrobiť mumifikované stojany na sviečky:

Premeňte fľaše od vína na múmie tak, že ich obalíte trochou gázy, ktorú nakoniec prilepíte. Ak chcete ozdobiť stôl alebo záhradu niečím originálnym a chceli by ste priestoru dodať ďalšie zdroje svetla, skvele využijete práve takéto prázdne fľaše od vína. Stačí do nich vsunúť sviečku – a mumifikovaný svietnik je hotový.

Tip: Môžete obaliť aj zaváracie poháre alebo poháre od uhoriek a vložiť do nich čajové sviečky.


Čarodejnica

Mocná čarodejnica z tekvice

Drevený plot na pozadí, sivý podklad, na ňom klasická vydlabaná tekvica s čarodejníckym klobúkom, na ktorom je pripevnený kúsok čipkovanej látky. Na zemi a na pozadí leží lístie.
Zostal vám z predchádzajúceho karnevalu čarodejnícky klobúk? Pustite sa do výroby tekvice na Halloween!

Máte doma starý čierny klobúk, ktorý už nebudete potrebovať? Alebo sa vám v pivnici váľa čarodejnícky klobúk z dávneho karnevalu? Teraz prichádza jeho veľká chvíľa! Klasickú výrobu tekvíc na Halloween môžete tento rok oživiť premenou tekvice na čarodejnicu. Podľa toho, kam chcete dyňovú dekoráciu umiestniť, kúpte si menšiu alebo väčšiu tekvicu s pekne zavalitým tvarom, typickým pre Halloween.

Ako z tekvice vyčarovať čarodejnicu

Začnite tým, že z tekvice odrežte veko a odstráňte ho. Potom tekvicu dôkladne vydlabte a odstráňte z nej všetku dužinu. Nakoniec vyrežte klasickú strašidelnú tvár: hrôzostrašný vzhľad sa nezaobíde bez veľkých oválnych očí, hranatého nosa a širokého úškľabku. Do tekvice vložte buď LED svetielko alebo zapálenú čajovú sviečku a zakryte ju vekom. Nakoniec nasaďte tekvici klobúk, ktorý ju v mihu sekundy premení na čarodejnicu. Je len na vás, či ňou ozdobíte okenný parapet alebo bude strážiť vaše vchodové dvere. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, dobre bude vyzerať, keď opriete o stenu metlu, aby čarodejnica mohla kedykoľvek odletieť.

Tip: Ak máte zvyšky čiernej alebo červenej látky, ako je hodváb, zamat alebo čipka, môžete pomocou zatváracieho špendlíka pripevniť kúsok na klobúk, aby bol výsledný dojem dokonalý.


Recepty

Aj strach vám môže zachutiť: recepty na sladké i slané dobroty

Máte už pripravené námety na Halloween? Potom vám už chýbajú len zaujímavé nápady na recepty pre hostí. Od strašidelných guľôčok až po duchárske nápoje – tu nájdete recepty na halloweenske dobroty, ktorými určite každého ohromíte.

Strašidelne chutné recepty na Halloween