Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Darčeky pre mužov, ktoré vykúzlia úsmev na tvári

Ako vybrať dokonalý darček pre muža? Taký, ktorý bude od srdca a ktorý mu vyčaruje široký úsmev na tvári? Ak hľadáte inšpiráciu na drobnú pozornosť pre priateľa, muža, otca alebo najlepšieho kamaráta, určite vám prídu vhod naše štyri nápady na darčeky pre mužov, ktoré môžete poľahky vyrobiť vlastnoručne.

Na obrázku je jednoducho zabalený darček. Vpravo od neho je šnúrka a malé nožnice.
© phenphayom – stock.adobe.com

Prehľad obsahu na tejto stránke

  • Vybrať dokonalý originálny darček pre mužov vôbec nie je príliš zložité. V tomto článku vám pomôžeme zorientovať sa v dostupných možnostiach.
  • Dokonca pri tom ani nemusíte siahať hlboko do vrecka: ručne vyrobený darček pre mužov je totiž takisto vynikajúci nápad.
  • Chutný olej, originálne občerstvenie, bar v obývačke či filmový trhák: inšpirujte sa našimi štyrmi tipmi. 
Vkusný darček

Univerzálna pochúťka: ochutené oleje

Tie najlepšie darčeky sú niekedy naozajstné maličkosti. V ideálnom prípade dokonca môže ísť o niečo užitočné. Jasné, ponožky sú takisto praktická vec, ale nepatria práve k tým najoriginálnejším darčekom pre mužov. Gravírované pero alebo tričko s fotopotlačou sú síce osvedčená klasika spomedzi personalizovaných darčekov, ale sú už trochu nuda. Hrozí totiž, že muž, ktorého sa chystáte obdarovať, už takéto gravírované pero alebo predmet s originálnou potlačou vlastní. Hľadáte nevšednú inšpiráciu na darček pre muža? Vhodný vianočný či narodeninový darček pre mužov je doma vyrobený rastlinný olej s nezameniteľnou príchuťou. Takúto pochúťku totiž ocení naozaj každý muž. Môže ňou vynikajúco okoreniť šalát, marinovať mäso alebo dochutiť cestoviny. Takýto darček jednoducho vyhovie každému vkusu. 

Tip č. 1: Stavte na kvalitný rastlinný olej 

Pri písaní nákupného zoznamu určite nezabudnite na olivový alebo repkový olej, pretože práve tieto rastlinné oleje sú vhodné na dochutenie či marinovanie potravín, ale aj na pečenie. V porovnaní s mnohými inými druhmi olejov majú vysokú kvalitu a je možné ich zahrievať na vysoké teploty. Pri nákupe olivového oleja vyberajte druhy s označením „extra panenský olivový olej“ a „za studena lisovaný“, ktoré patria medzi najkvalitnejšie.   

Tip č. 2: Základ je trafiť sa do chuti obdarovanej osoby 

Olej môžete dochutiť rôznymi bylinkami, napríklad rozmarínom, tymianom alebo oreganom, prípadne cesnakom, ktorý je takisto obľúbenou voľbou. Pokojne skúste skombinovať aj viacero druhov byliniek. Zamyslite sa, aké jedlá váš muž alebo priateľ obľubuje a ktoré bylinky v nich dominujú. Tak sa vám podarí dokonale prispôsobiť chuť oleja podľa vkusu daného muža. V našom inšpiratívnom recepte zistíte, ako vyrobiť originálny darček pre mužov v podobe oleja ochuteného čili a brusnicami.


Spoločné chvíle

Originálne občerstvenie s pivom 

Láska ide cez žalúdok, ale nie vždy treba pol dňa variť, aby ste milovanú osobu potešili vynikajúcim jedlom. Netypický darček pre mužov na narodeniny, Valentína či Deň otcov je i studená obložená misa, ktorá poteší každý maškrtný jazýček. Takáto pozornosť poteší každého muža rovnako dobre ako bohaté menu. Stačí nakúpiť všetko, čo má obdarovaný muž rád, a zostaviť z pochúťok lákavý bufet, ktorý bude pastvou pre oči. 

Tip č. 1: Stavte na pestrofarebnú paletu 

Čím väčšia rozmanitosť, tým väčšia radosť: nakúpte rôzne druhy chleba a pečiva, nátierky, šunky, salámy a klobásy, tvrdý i mäkký syr a nezabudnite pridať vajíčka uvarené natvrdo. Vynikajúcou súčasťou oblohy sú však aj jalapeno papričky, nakladané uhorky, koktailové paradajky, plátky papriky, reďkovky či grilované papriky. 

Tip č. 2: Vymyslite výstižný zastrešujúci motív 

Samozrejme, smer vašej kulinárskej cesty sa bude uberať v závislosti od vkusu muža, ktorého chcete potešiť. Popustite uzdu fantázii a berte do úvahy najmä to, čo má obdarovaný muž najradšej. Vďaka tomu sa vám podarí dokonale prispôsobiť tento ručne vyrobený darček jeho chuti. K tomu obľúbené pivo alebo kvalitné víno a originálne občerstvenie je na svete! 


Urobte si doma bar

Happy Hour doma v obývačke

Každý originálny darček utkvie nadlho v pamäti. A čím viac zábavy, tým silnejšie spomienky! Tajomstvo nezameniteľných darčekov často tkvie vo vydarenom prekvapení. Skúste preto začleniť moment prekvapenia do pripravovaného netradičného darčeka. Inšpiráciou na darček pre muža vám môže byť náš tip, ktorý sa hodí napríklad na romantický Deň svätého Valentína: pozvite svojho priateľa k sebe domov alebo požiadajte manžela, aby si na vás vyhradil konkrétny večer. Neprezrádzajte však, čo máte za lubom! Len čo vaša milovaná polovička vstúpi dnu, ocitne sa v štýlovom koktailovom bare. Keď sa muž pohodlne usadí, dajte mu nápojový lístok s niekoľkými miešanými drinkmi, z ktorých si môže vybrať. Úplne postačia tri rôzne druhy koktailov alebo longdrinkov. Zahrňte do výberu aspoň jeden, o ktorom viete, že si ho obdarovaná osoba často objednáva. 

Tip č. 1: Pripravte si nákupný zoznam  

Bude to whisky, vodka alebo gin? Svet miešaných drinkov je vskutku pestrý. Skontrolujte vopred svoje zásoby v minibare, aby ste vedeli, ktorých druhov alkoholu máte dostatok a ktoré prísady bude treba dokúpiť. Dôležité: Nezabudnite si v mrazničke pripraviť dostatok kociek ľadu a zaobstarajte si aj šejker a vhodné poháre, ak vám doma chýbajú.  

Tip č. 2: Navoďte barovú atmosféru  

Aby mal váš originálny darček pre muža ten správny šmrnc, je dôležité pripraviť autentickú atmosféru: stlmte osvetlenie, pustite si klasickú swingovú hudbu a podávajte k nápojom niečo drobné na zahryznutie, napríklad slané tyčinky alebo pukance. Jednoducho, nech je všetko ako v naozajstnom koktailovom bare. Neviete sa rozhodnúť, aké koktaily a longdrinky zaradiť na nápojový lístok? V tom prípade nazrite do našej databázy receptov


Darček na pamiatku

Filmový trhák so želaním

Zarámovaná spoločná fotografia je takisto milý nápad na darček pre muža na Vianoce či narodeniny, ale možno sa vám už trochu zunoval. Po čom teda siahnuť, ak chcete niekoho obdarovať ručne vyrobeným darčekom s osobitým nádychom? Máme pre vás tip na darček pre mužov, ktorý sa hodí naozaj pre každého – či už ide o starostlivého partnera, najlepšieho otca alebo brata na svete, úžasného starého otca alebo vynikajúceho kamaráta na celý život. Na prípravu tohto darčeka od srdca budete v podstate potrebovať len jednu vec: hromadu času. Presne to sa vám zíde pri tvorbe krátkeho filmu pre manžela, partnera, otca, brata či najlepšieho kamaráta. Vy pritom budete mať na starosti scenár, réžiu i strih. Takýto netradičný darček je úžasný spôsob, ako mužovi originálnym a zábavným spôsobom dať najavo, koľkým ľuďom na ňom záleží. Zábery a tváre z takéhoto videa obdarovanému mužovi nadlho utkvejú v pamäti. 

Tip č. 1: S prípravami začnite včas 

Vašou prvou úlohou bude kontaktovať ľudí, ktorí sú dôležitou súčasťou života obdarovaného muža. Napíšte si zoznam kamarátov partnera, skúste cez mamu kontaktovať najbližších otcových priateľov alebo zavolajte všetkým členom rodiny a príjemne prekvapte starého otca. Jednotlivým protagonistom plánovaného filmu sa ozvite s predstihom, aby mali dostatok času na prípravu. Poproste ich, aby natočili krátke video, v ktorom v závislosti od danej príležitosti poblahoželajú obdarovanému mužovi k narodeninám alebo mu zaželajú krásne Vianoce či Deň otcov. Prípadne môžu vo videu prerozprávať svoj najobľúbenejší zábavný zážitok s daným mužom. 

Tip č. 2: Dohodnite termín odovzdania 

Postarajte sa o to, aby každý dodal svoje krátke video včas. Najlepšie je stanoviť konkrétny termín odovzdania a nebojte sa krátko pred uplynutím tohto termínu jednotlivým osobám slušne pripomenúť so svojou prosbou. Zostane vám tak dostatok času na spracovanie a zostrihanie materiálu. Hotové video môže mať len pár minút, no bude z neho vyžarovať výnimočnosť a vaša snaha pripraviť vskutku netradičný darček.