Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Nápady na vianočnú výzdobu: zaujímavé tvorenie pre deti

Najkrajšie nápady na vianočnú výzdobu sú také, do výroby ktorých sa môže zapojiť celá rodina vrátane detí. Vyhraďte si preto jedno adventné popoludnie na výrobu moderných vianočných ozdôb, ktoré vás vynikajúco naladia na blížiace sa sviatky. Potrebujete sa trochu inšpirovať? Prinášame vianočné DIY nápady, ktoré zvládnete ľavou zadnou.

Na ružovej stene visí rozsvietená LED svetelná reťaz, ktorá je ozdobená vianočnými stromčekmi vyrobenými z mäkkej penovej gumy a štipcov. Naľavo je biela váza s vetvičkami.
© Kaufland

Prehľad obsahu na tejto stránke

 • Výroba vlastných vianočných ozdôb je skvelá príležitosť, ako si doma navodiť nefalšovanú sviatočnú atmosféru.
 • Chceli by ste štýlové vianočné ozdoby, ktoré sa budú páčiť deťom aj dospelým? V tomto článku nájdete najkrajšie nápady spolu s návodom a tipmi.
 • Svietnik, svetelná reťaz či ozdoby na vianočný stromček: tieto tri nápady na vianočnú výzdobu zvládnete zrealizovať rýchlo a jednoducho.
Vianočné obdobie

Navoďte si vianočnú atmosféru krásnou dekoráciou

Advent je pre deti nesmierne napínavým obdobím. Všade panuje vianočná atmosféra a ratolesti sa v týchto dňoch už nevedia dočkať Štedrého večera. Doma to vonia škoricou a vianočnými koreninami, v obývačke stojí vianočný stromček a na stole leží krásny adventný veniec Kým nadídu hlavné sviatočné dni, máte s deťmi veľa času zapojiť kreativitu a vyrobiť si vlastné vianočné ozdoby na skrášlenie domácnosti. Vianočné dekorácie si zvládnete jednoducho vyrobiť aj doma. V tomto článku nájdete štýlové nápady na vianočnú výzdobu, ktoré sú také jednoduché, že ich zvládnu aj deti.


Svietnik

Jednoduchá vianočná dekorácia, veľa parády: DIY svietniky

Neodmysliteľnou súčasťou adventu sú svietniky. Príbytku dodajú útulnú vianočnú atmosféru a krásne osvetlia jednotlivé miestnosti. Vyniknú na okennom parapete, ako dekorácia stola alebo vonku na vianočne ozdobenej terase. Ide o decentný a jednoduchý vianočný doplnok, ktorý však v mihu sekundy urobí veľa parády.

Potrebovať budete:

 • veľký pohár, napríklad od marmelády alebo zaváraných uhoriek
 • škrobové lepidlo
 • uzatvárateľný pohár na lepidlo
 • lyžicu
 • desiatový alebo priehľadný papier
 • rôzne formičky na sušienky
 • ceruzku
 • nožnice
 • štetec
 • jutový povrázok alebo červeno-bielu vlnu
 • malú sviečku alebo čajovú sviečku

Ako na to:

 1. Pred výrobou ozdoby namočte poháre do teplej vody s čistiacim prostriedkom a asi po desiatich minútach z nich odstráňte etikety. Medzitým vyrobte lepidlovú zmes: zmiešajte jednu lyžicu škrobového lepidla s 250 mililitrami vody a nechajte zmes odstáť. Ak chcete lepidlo použiť aj na iné DIY projekty, uskladnite ho v uzatvárateľnom pohári. Rozložte formičky na sušienky, napríklad v tvare hviezd, na papier a obkreslite ich obrys ceruzkou.
 2. Potom motívy vystrihnite, naneste na ne lepidlo a nalepte ich na pohár. Počkajte, kým škrobové lepidlo zaschne.
 3. Potom obmotajte hrdlo pohára jutovým povrázkom a vianočnú dekoráciu môžete ozdobiť aj vetvičkami. Nakoniec vložte do pohára sviečku a krásna vianočná dekorácia, ktorá zároveň príjemne osvetlí váš príbytok, je na svete.

Nápad pre šikovných: Ak chcete, môžete na dno pohára dať pár kamienkov alebo piesok a až potom vložiť do svietnika sviečku. Vianočnej ozdobe tým dodáte neopakovateľný štýl.

Krok 1
Desiatový papier, formičky na sušienky a nožnice sú položené na ružovom podklade.
© Kaufland
Krok 2
Dve ruky na ružovom podklade pripevňujú lepidlom modré a biele papierové hviezdy na priehľadný pohár.
© Kaufland
Krok 3
Vlastnoručne vyrobené vianočné svietniky sú položené na zlatom tanieri na ružovom podklade. Okolo sú rôzne vianočné ozdoby z jedľových vetvičiek, stromček a dekoratívny sneh.
© Kaufland

Dekorácia zo šišiek

Ozdobte si domácnosť farebnými šiškami

Na tvorbu moderných vianočných ozdôb sú ako stvorené prírodné materiály, ktoré môžete s deťmi nazbierať na zimnej prechádzke. Takéto výrobky sú v kurze a neopakovateľný štýl im rozhodne nechýba. Využívanie pokladov z prírody nie je len nesmierne kreatívne, ale aj štýlové a udržateľné. Inšpirujte sa naším pekným nápadom na vianočnú výzdobu z malých jedľových šišiek. Vyrobiť si z nich môžete farebné ozdoby, napríklad na vianočný stromček, vchodové dvere alebo adventný veniec.

Potrebovať budete:

 • malé jedľové šišky
 • farebné guľôčky z filcu
 • bielu farbu
 • kvetinársky drôt
 • šnúru
 • štetec
 • lepidlo

Ako na to:

 1. Každú jedľovú šišku pomaľujte trochou bielej farby, aby vyzerala, akoby bola zasnežená.
 2. Keď farba zaschne, omotajte každú šišku tenkým kvetinárskym drôtom. Konce kvetinárskeho drôtu stočte a vytvorte očko, nadbytočné konce odstrihnite nožnicami.
 3. Vianočná ozdoba je takmer hotová, nakoniec ju stačí dozdobiť pomocou lepidla a guľôčok z filcu. Hotovú dekoráciu môžete zavesiť napríklad na vianočný stromček. Prípadne si vyrobte aj iný variant ozdoby: vytvorte zo šišiek girlandu tak, že cez očká vyrobené z kvetinárskeho drôtu prevlečiete šnúru.
Krok 1
Dve ruky na fialovom podklade maľujú jedľovú šišku bielou farbou.
© Kaufland
Krok 2
Dve ruky na fialovom podklade pripevňujú na nabielo namaľovanú jedľovú šišku očko zo zlatého drôtu.
© Kaufland
Krok 3
Dve ruky na fialovom podklade pripevňujú na nabielo namaľovanú jedľovú šišku s farebnými guľôčkami z filcu očko zo zlatého drôtu.
© Kaufland

Svetelná reťaz

Táto vianočná ozdoba rozžiari vašu domácnosť

Zima je tmavé obdobie roka, preto je vždy dobrý nápad vyčarovať si útulnú atmosféru pomocou rôznych svetelných zdrojov. Okrem svetla sviečok sú krásnou vianočnou dekoráciou aj svetelné reťaze, ktorými môžete ozdobiť záhradu, balkón, okno a, samozrejme, aj vianočný stromček. Vyrobiť si pritom môžete vskutku nezameniteľný variant svetelnej reťaze z mäkkej penovej gumy. Tento materiál je veľmi odolný a dá sa rozmanito využiť, vďaka čomu môžete túto ozdobu používať opakovane.

Potrebovať budete:

 • svetelnú reťaz (tip: siahnite po LED svetelnej reťazi, ktorá šetrí energiu)
 • zelenú mäkkú penovú gumu, ideálne v dvoch odtieňoch
 • drevené štipce

Ako na to:

 1. Začnite s tvorbou stromčeka. Najprv nakreslite trojuholník, ktorý tvarom pripomína jedličku. Dávajte pritom pozor, aby bol vianočný stromček asi o centimeter kratší ako štipec, aby z neho neskôr vytŕčal drevený „kmeň“. Vystrihnutý trojuholník rozstrihajte na tri diely, aby vznikla špička jedličky z trojuholníka a dva približne centimeter vysoké lichobežníky.
 2. Potom nalepte na štipce jednotlivé diely jedličky a nechajte medzi nimi odstup asi 1 až 2 milimetre. Vďaka tomu bude lepšie rozpoznateľné, že ide o vianočné stromčeky.
 3. Mimoriadne pekne bude pôsobiť, ak použijete dva rôzne odtiene zelenej.
 4. Vianočná ozdoba je v tejto fáze takmer hotová. Nakoniec pripevnite na svetelnú reťaz rôznofarebné stromčeky a môžete sa pustiť do zdobenia domácnosti.
Krok 1
Dve ruky na ružovom podklade niečo vystrihujú zo zelenej penovej gumy.
© Kaufland
Krok 2
Dve ruky na ružovom podklade lepia na štipce zelené kúsky mäkkej penovej gumy, takže vznikajú malé jedličky.
© Kaufland
Krok 3
Šesť vianočných stromčekov vyrobených z penovej gumy a štipcov v dvoch rôznych odtieňoch zelenej na ružovom podklade.
© Kaufland
Krok 4
Vianočné stromčeky vyrobené z penovej gumy a štipcov sú pripevnené na rozsvietenej LED svetelnej reťazi, ktorá je zavesená na ružovej stene.
© Kaufland