Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Halloween tvorenie s deťmi: najlepšie nápady na kreatívne chvíle

Kostým? Pripravený. Snacky? Nachystané. A čo ešte chýba pre dokonalý Halloween? No predsa dekorácie! Tie si môžete jednoducho vyrobiť a zapojiť do kreatívnej činnosti aj deti. Aby to malé príšerky bavilo, môžete staviť aj na iné aktivity, než je klasické vyrezávanie tekvíc. V tomto článku nájdete množstvo „urob si sám“ nápadov na prípravu príjemne strašidelnej oslavy.

Na stole je položená guľatá, načierno namaľovaná tekvica s očami a krídlami, ktorá vyzerá ako netopier.
© Kaufland

Prehľad obsahu na tejto stránke

 • Krásna dekorácia pre rodičov, obrovská zábava pre deti: prinášame skvelé nápady na spoločné Halloween tvorenie s deťmi.
 • Hľadáte rýchlu halloweensku dekoráciu na detskú párty? Inšpirujte sa u nás.
 • Od netopierov a duchov až po obrovské slimáky: v tomto článku nájdete originálne nápady na Halloween tvorenie a jednoduché návody na prípravu dekorácií.
Detská radosť

Halloween: obľúbený detský sviatok

Pôvodne sa ľudia snažili na Halloween zahnať zlých duchov. Dnes je tento deň sviatkom, keď sa celé rodiny radi boja a obliekajú sa do veselých kostýmov. Dievčatá a chlapci sa tak menia na malé čarodejnice alebo upírov a chodia od domu k domu, aby si vykoledovali sladkosti. Deti však na Halloween baví nielen maškrtenie, ale určite ich upútajú aj kreatívne aktivity. Vlastnoručne vyrobené maličkosti v tento výnimočný deň poslúžia ako nádherná a najmä rýchlo pripravená halloweenska dekorácia. Ak ešte stále hľadáte kreatívne nápady, aby ste svojmu domovu vdýchli na párty strašidelnú atmosféru, určite vás poteší práve tento článok. 


Svietnik s pavučinami

Strašidelne krásny svietnik s pavučinami

Pohár s čajovou sviečkou je zvonka omotaný umelými pavučinami a ozdobený čiernymi pavúkmi.
© Kaufland Aj malé deti môžu pomáhať s výrobou tejto halloweenskej dekorácie: tento svietnik s pavučinami je hotový v mihu sekundy.

Rozmýšľate, ako osvetliť priestor, aby ste mu dodali strašidelný nádych? Vyrobte si s deťmi úchvatné svietniky! Sklená nádoba omotaná pavučinami a posiata pár strašidelnými pavúkmi vytvorí v kombinácii s čajovou sviečkou príjemné tlmené osvetlenie. A to najlepšie na tomto DIY nápade je, že nie je príliš strašidelný, ale je skôr rozkošný, takže môžete do výroby zapojiť aj tých najmenších. 

Potrebovať budete: 

 • sklenú nádobu
 • súpravu dekoračných pavúkov a pavučín
 • lepidlo
 • nožnice
 • čajové sviečky

Ako na to: Omotajte sklenú nádobu pavučinami, zastrihnete ich a konce pripevnite lepidlom. Potom na pavučiny pripevnite pavúkov.


Dekoratívne poháre

Ozdobné poháre „urob si sám“

Pohár s nalepenou halloweenskou tvárou je naplnený červenou tekutinou, je v ňom čierno-biela slamka a je položený na stole. Vľavo vedľa neho je čokoládový muffin v čierno-bielom papieri.
© Kaufland Veľa strašidelnej parády pri malom úsilí: vďaka tejto halloweenskej dekorácii budú detské nápoje chutiť ešte oveľa lepšie.

Lahodné nápoje budú deťom ešte viac chutiť, keď sa budú podávať v strašidelných pohároch. Vďaka tomuto jednoduchému DIY nápadu dodáte pohárom strašidelné grimasy.

Potrebovať budete:

 • čiernu lepiacu fóliu
 • ceruzku
 • nožnice
 • sklenú nádobu 

Ako na to: Ceruzkou nakreslite na lepiacu fóliu grimasu v tvare vyrezávanej tekvice. Grimasu vystrihnite a nalepte na pohár. Tip: Efekt nádherne vynikne, ak pohár naplníte pomarančovou limonádou.


Nápady z tekvice

Tekvica trochu inak: originálne nápady na tvorenie

Klasická halloweenska tekvica so strašidelnou vyrezávanou grimasou šíri okolo seba strach a hrôzu. Existujú však aj ďalšie kreatívne možnosti okrem vyrezávania, ako neobyčajne využiť túto zeleninu v tento výnimočný deň. Pozrite sa, ako môžete z tekvice spolu s deťmi vyrobiť strašidelného netopiera alebo lietajúceho ducha. Potom ich môžete použiť ako nápaditú halloweensku dekoráciu alebo ako pútavý prvok na párty. Tip: Tieto nápady na dekorácie sa hodia nielen na ozdobenie parapetnej dosky, schodiska alebo terasy. Krásne vyniknú aj na jedálenskom stole a dodajú strašidelný nádych každému bufetovému občerstveniu.


Netopier

Rozkošný a strašidelný: guľatý netopier

Na stole je položená guľatá, načierno namaľovaná tekvica s očami a krídlami, ktorá vyzerá ako netopier.
© Kaufland Z guľatej tekvice môžete spolu s deťmi veľmi jednoducho vyrobiť netopiera, ktorý krásne ozdobí vašu domácnosť.

Na spoločné Halloween tvorenie s deťmi je ako stvorený tento „urob si sám“ projekt: z obľúbenej jesennej zeleniny natretej čiernou farbou a ozdobenej kartónovými krídlami vytvoríte v mihu sekundy netopiera, ktorý môže ozdobiť parapetnú dosku alebo balkón. Tip: Zaobstarajte si veľkú podložku, na ktorej budete môcť tvoriť a maľovať bez toho, aby ste okolie zašpinili farbou. Ešte lepšie riešenie je vyjsť na záhradu alebo terasu, ak máte tú možnosť a je pekné počasie, a pustiť sa do tvorenia vonku.

Potrebovať budete: 

 • tekvicu hokkaido
 • čiernu a bielu akrylovú farbu
 • štetec
 • fotokartón
 • nožnice
 • lepidlo

 

Ako na to:

 1. Celú tekvicu pomaľujte čiernou farbou a nechajte ju dobre vyschnúť.
 2. Na fotokartón namaľujte netopierie krídla a vystrihnite ich. 
 3. Bielou farbou namaľujte tekvici oči. 
 4. Po vyschnutí do nich dokreslite čierne zrenice. 
 5. Nakoniec na boky tela netopiera z tekvice nalepte krídla.

Slimák

Ideálna dekorácia na parapetnú dosku: obrovský halloweensky slimák

Slimák vytvorený z dvoch tekvíc je položený na stole.
© Kaufland Chcete si pripraviť vskutku originálnu halloweensku dekoráciu? Stavte tento rok na obrovského slimáka! Potrebovať budete len dve tekvice, trochu farby, dva drevené špízy a dve polystyrénové gule.

Vskutku pôsobivou dekoráciou na Halloween je vlastnoručne vyrobený obrovský slimák, ktorého ozrutánske oči sú strašidelné a zároveň zábavné. Výrobu zvládnu aj deti a navyše pritom zažijú veľa zábavy. Stačí dodržať jednoduchý postup.

Potrebovať budete: 

 • tekvicu hokkaido
 • čierny matný lak v spreji
 • muškátovú tekvicu
 • medenú akrylovú farbu
 • štetec
 • nôž alebo súpravu na vyrezávanie tekvíc
 • čajové sviečky
 • dve polystyrénové gule
 • čiernu fixku

Ako na to:

 1. Tekvicu hokkaido nastriekajte čiernym lakom a nechajte ju dobre vyschnúť.
 2. Podlhovastá muškátová tekvica poslúži ako krk slimáka: pomaľujte ju medenou farbou a takisto ju nechajte dobre vyschnúť.
 3. Obom tekviciam odrežte spodok.
 4. Tekvicu hokkaido navyše zrežte aj na strane a celú ju vydlabte. Na boku vyrežte do tekvice špirálu v tvare slimačieho domčeka a položte tekvicu na bočnú reznú hranu. Do tekvice vložte zapálenú čajovú sviečku.
 5. Fixkou namaľujte na polystyrénové gule zrenice a gule nastoknite na špízy. Oči na stopkách nastoknite na koniec krku vyrobeného z muškátovej tekvice a slimačí domček z tekvice hokkaido položte vedľa toho, aby vznikol hotový slimák.

Duch

Strašidelný duch z muškátovej tekvice

Tekvica pomaľovaná bielou a čiernou farbou pripomínajúca strašidelného ducha je položená na stole.
© Kaufland Zeleninový duch: tekvicu môžete jednoducho premeniť na úchvatného ducha, ktorý je ideálnou halloweenskou dekoráciou na stôl alebo parapetnú dosku.

Z jesennej zeleniny môžete spolu s deťmi jednoducho vyrobiť krásnu halloweensku dekoráciu na párty. Stačí trocha snahy a vytvoríte ducha so strapatými vlasmi a strašidelnou grimasou, ktorý miestnosti dodá tú pravú atmosféru. 

Potrebovať budete: 

 • muškátovú tekvicu
 • čiernu a bielu akrylovú farbu
 • štetec
 • prípadne čiernu vlnu
 • nožnice
 • lepidlo

Ako na to:

 1. Celú tekvicu pomaľujte bielou farbou a nechajte ju dobre vyschnúť.
 2. Potom čiernou farbou namaľujte strašidelnú tvár a oči a opäť nechajte dobre vyschnúť. 
 3. Ak chcete duchovi vyrobiť aj účes, nastrihajte čiernu vlnu a nalepte ju na tekvicu ako vlasy. A vlastnoručne vyrobený halloweensky duch je na svete!

Vyrobte si hru

Ideálne na halloweensku párty: tvorivá aktivita a hra v jednom

Žlté a oranžové halloweenske motívy z papiera sú položené na svetlom stole.
© Kaufland Chcete si zahrať s deťmi halloweensku hru? A čo takto vyrobiť si ju vlastnoručne? Na prípravu tejto hry budete potrebovať len papier v dvoch farbách, slamky a dve misy.

Ak chcete usporiadať popoludnie plné tvorivých aktivít alebo potrebujete pripraviť niečo nápadité na halloweensku párty, môžete spojiť príjemné s užitočným a zabaviť aj malých duchov a malé čarodejnice. Spoločnými silami si môžete vyrobiť čarodejnícky kotol, ktorý vám zároveň poslúži aj ako skvelá halloweenska hra. Ide tiež o vynikajúci nápad na poslednú chvíľu, pretože potrebovať budete len papier v dvoch farbách, slamky a dve misy, ktoré budú slúžiť ako čarodejnícke kotlíky.

Ako na to: Táto hra sa hrá v dvoch tímoch, pričom každý dostane priradenú jednu farbu. Preto na výrobu potrebujete papiere v dvoch rôznych farbách. Na papier spolu s deťmi nakreslite rôzne strašidelné motívy a vystrihnite ich. Pri výbere motívov sa fantázii medze nekladú. Môže ísť o čarodejnice, príšery, upírov, kúzelníkov, drakov, zombie – dovolené je všetko, čo okolo seba šíri strach.

Pravidlá hry: Položte motívy v dvoch farebných skupinách vedľa seba na stôl. Zábava sa môže začať: podľa toho, do ktorého tímu dieťa patrí, musí nasávaním slamkou čo najrýchlejšie pozbierať motívy príslušnej farby a preniesť ich do čarodejníckeho kotla. Tím, ktorý ako prvý prenesie do kotla všetky motívy, vyhráva vrecúško plné sladkostí. Táto hra je vynikajúca nielen pre deti, ale zabavia sa pri nej aj dospelí.