Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Odstraňovanie chĺpkov v nose – tento spôsob je najlepší!

Zastrihávanie, vytrhávanie alebo strihanie – ktorá metóda je najlepšia na odstránenie nepríjemných chĺpkov v nose? Dáme vám zopár tipov, ako najlepšie odstránite nepríjemné chĺpky a dosiahnete upravený vzhľad.

1. Na čo slúžia chĺpky v nose?

Nosové chĺpky vyčnievajúce z nosných dierok môžu síce pôsobiť vzhľadovo nepekne, ale plnia dôležitú zdravotnú funkciu. Slúžia ako filtre a chránia nosovú sliznicu, ako aj pľúca pred:

 • prachom, cudzími predmetmi a zdraviu škodlivými časticami, ktoré sa môžu dostať do pľúc prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame

 • hmyzom, ktorý by mohol vletieť do nosových dierok

Na základe ich funkcie filtra je dôležité, aby ste problematické nosové chĺpky ošetrovali len veľmi opatrne, aby zostali nosové sliznice a pľúca aj naďalej chránené. Preto sa odporúča chĺpky len skracovať, nie ich úplne odstraňovať. Zdržte sa preto všetkých postupov, ktoré môžu spôsobiť poranenie stien nosa alebo nosovej sliznice.

Tieto metódy odstraňovania nosových chĺpkov sa neodporúčajú:

 • Vytrhávanie pomocou pinzety alebo horúceho vosku, pretože môže dôjsť k drobným zápalom alebo k zarastaniu chĺpkov na nosovej stene

 • Úplné odstránenie pomocou depilačných krémov alebo lasera, pretože by už nebola zaručená funkcia filtrácie vdychovaného vzduchu, a tým ochrana pľúc pred prachom a drobnými nečistotami

 • Strihanie chĺpkov v nose bežnými nožnicami na nechty alebo nožnicami pre domácnosť, pretože ich konce sú príliš špicaté a môže dôjsť k poraneniu nosovej sliznice/steny nosa

2. Odstraňovanie nosových chĺpkov – najlepšie metódy

Zastrihávače nosných chĺpkov a iné použitia
Zastrihávače nosových chĺpkov sú vhodné nielen na zastrihávanie chĺpkov v nose, ale môžu sa použiť aj na úpravu mnohých ďalších nežiadúcich chĺpkov.

Medzi najbezpečnejšie a najšetrnejšie spôsoby zastrihávania chĺpkov v nose patrí použitie zastrihávača chĺpkov v nose alebo špeciálnych nožničiek. Nižšie sa dozviete, čo je pri jednotlivých metódach dôležité a ktoré produkty sú na tento účel najvhodnejšie.

2.1 Zastrihávač nosových chĺpkov – na čo je nutné dbať pri kúpe

Muž si zastriháva vlasy v nose
© LuckyBusiness Chĺpky v nose najlepšie odstránite pomocou zastrihávača nosových chĺpkov.

Zastrihávač nosových chĺpkov je elektronický holiaci strojček s jemnou holiacou hlavou, ktorá dokáže presne zastrihnúť jemné chĺpky a dosiahnuť aj do úzkych miest. Vďaka tomu je riziko porezania nízke a nepríjemné nosové chĺpky sa zastrihávajú šetrne.

Jednotlivé modely sa líšia typom konštrukcie a parametrami výbavy:

 • Napájanie z batérie alebo zo siete:  prístroje napájané zo siete majú tú výhodu, že poskytujú konštantný výkon, naproti tomu modely napájané z batérie sú mobilné.

 • LED osvetlenie: niektoré zastrihávače nosových chĺpkov majú zabudovanú LED diódu, ktorá dobre osvetľuje nosové alebo ušné dierky. To uľahčuje nielen proces zastrihávania nosových alebo ušných chĺpkov, ale tiež minimalizuje riziko poranenia nosovej steny alebo zvukovodu.

 • Podlhovastý alebo okrúhly zastrihávací mechanizmus:  guľatá holiaca hlava má rotujúce čepele, ktoré sú umiestnené pod kovovým ochranným krúžkom. Tento zastrihávací hrot sa dá perfektne zasunúť do nosovej dierky. Pri podlhovastej holiacej hlave sú naopak čepele odhalené, ale sú zaoblené, takže nehrozí nebezpečenstvo poranenia. Tento systém sa dá použiť tiež na zastrihávanie fúzov, obočia a ďalších nežiadúcich chĺpkov

 • Nadstavce: V závislosti od modelu sú k dispozícii rôzne nadstavce, napríklad špeciálne hrebienkové nadstavce na fúzy, obočie alebo vlasové „kotlety“.

Prečo sú zastrihávače chĺpkov v nose také obľúbené:

 • Vzhľadom k ich konštrukcii je riziko porezania nízke

 • Prístroj sa dá použiť aj na zastrihávanie chĺpkov v ušiach, fúzov, obočia alebo na iné holenie jemného ochlpenia na tvári

 • Odstraňovanie chĺpkov je spravidla bezbolestné – pri aplikácii nedochádza k ťahaniu ani vytrhávaniu

 • Zastrihávače nosových chĺpkov majú obvykle nízku obstarávaciu cenu

Zhrnutie: Vzhľadom k nízkej obstarávacej cene, všestranným možnostiam použitia a šetrnému odstraňovaniu chĺpkov sú zastrihávače nosových chĺpkov považované za ideálny nástroj na zastrihávanie nežiadúcich chĺpkov v nose alebo ušiach.

2.2 Mechanické zastrihávače nosových chĺpkov

Mechanický zastrihávač chĺpkov v nose
Zastrihávače nosových chĺpkov sú k dispozícii aj v čisto mechanickom vyhotovení, a preto nevyžadujú elektrické napájanie.

Rušivé chĺpky v nose a ušiach sa tiež dajú zastrihávať bez použitia elektricky napájaných prístrojov. Na tento účel sú vhodné

 • špeciálne nožnice so zaoblenými špičkami, aby sa predišlo poraneniu napríklad nosovej steny

 • alebo ručné zastrihávače chĺpkov, ktoré sa zmestia do vrecka a môžete ich kedykoľvek použiť.

Ručné nožnice sa dajú použiť aj ako nožnice na bradu a fúzy, a preto majú niekoľko spôsobov použitia, napríklad na zastrihávanie fúzov na hornej pere, plnej brady, „kotliet“, chĺpkov na krku, v ušiach alebo v nose a na obočí.

 

3. 4 Tipy na správne zastrihávanie nosových chĺpkov

S týmito tipmi môžete šetrne odstraňovať rušivé chĺpky v nose:

 1. Pred zastrihávaním nosových chĺpkov si vyčistite nos, pretože zlepené chĺpky sa zle zastrihávajú.

 2. Zdvihnite špičku nosa trochu nahor, aby ste lepšie videli do nosových dierok a mohli ľahko vložiť zastrihávač nosových chĺpkov.

 3. Zastrihávač vložte len na kraj nosovej dutiny, nie príliš hlboko, aby ste sa nevystavili riziku poranenia nosových stien.

 4. Zastrihávačom nosových chĺpkov pohybujte opatrne a malými krúživými pohybmi pozdĺž stien nosa.

FAQ

Aký je najlepší spôsob odstránenia chĺpkov v nose?

Nevytrhávajte si chĺpky v nose pinzetou ani epilátorom, aby ste si nepoškodili nosovú sliznicu. Na skrátenie nepríjemných chĺpkov v nose použite zastrihávač nosových chĺpkov alebo špeciálne zaguľatené nožnice na nosové chĺpky.

Mám si chĺpky v nose zastrihávať?

Ak si potrpíte na upravený vzhľad, mali by ste si zastrihnúť všetky nepestovane rastúce chĺpky v nose, ktoré vám vyčnievajú z nosových dierok. 

Ako dôležité sú chĺpky v nose?

Nosové chĺpky majú zvláštnu ochrannú funkciu: filtrujú drobné nečistoty a cudzie predmety, ktoré sa môžu dostať do pľúc s vdychovaným vzduchom. Zamedzujú tiež preniknutiu hmyzu do nosových dierok. Preto je dôležité, aby ste si nepríjemné chĺpky z nosa nevytrhávali, ale ich len skrátili.