Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Ako kreatívne darovať peniaze: päť originálnych nápadov

Existujú aj iné možnosti, ako vložiť bankovky s pohľadnicou do bielej obálky. Ak vás zaujíma, ako kreatívne darovať peniaze, ste tu správne. Príprava originálneho darčeka na Vianoce alebo inú príležitosť je totiž rýchla a nesmierne zábavná. Prinášame päť originálnych nápadov a tipov na DIY darčeky na poslednú chvíľu.

Dekorácia a peňažný dar v jednom: darujte rastlinu ozdobenú bankovkami.
© gelmold – stock.adobe.com

Prehľad obsahu na tejto stránke

  • Peniaze sú vždy dobrý nápad na darček, ale rozlúsknuť to, ako darovať peniaze na narodeniny alebo ako darovať peniaze na svadbu, je už ťažší oriešok. Pomôžeme vám s tým!
  • Stačí darček zabaliť veselým a kreatívnym spôsobom a originálny peňažný dar pre najbližších je na svete.
  • Inšpirujte sa piatimi cool nápadmi na osobité darovanie peňazí, ako aj tipmi na darčeky na poslednú chvíľu.
Návod

Peniaze potešia vždy a s nápaditým balením urobia ešte viac parády

Vhodné dôvody a príležitosti na darovanie peňazí sa vždy nájdu, či už ide o narodeniny alebo Vianoce. Peniaze je vhodné darovať napríklad aj pri príležitosti ukončenia štúdia, maturity, svadby, narodenia dieťaťa, plánovanej veľkej cesty, nákupu domu či auta, alebo zariaďovaní novej domácnosti. Hoci to nie je veľmi originálne ani osobné, v mnohých prípadoch sú práve peniaze presne to, čo obdarovaná osoba v danej chvíli najviac ocení. Hotovosť síce nevyzerá ktovieako štýlovo, no nemusí to platiť o spôsobe, akým ju zabalíte. Obal a forma darovania pritom môže mať o to originálnejšiu a nápaditejšiu podobu. Výhodou je, že na realizáciu nápadov, ako darovať peniaze, nemusíte mať výnimočné skúsenosti s tvorením a ručnými prácami. Či už chcete vytvoriť originálny svadobný dar, darček na oslavu osobných úspechov, narodenín alebo inej príležitosti, v tomto článku spoznáte päť skvelých nápadov a tipov, vďaka ktorým aj na poslednú chvíľu vyčarujete nádherný peňažný dar. 


Pokladnička

Pozoruhodné: zavárané peniaze

Stoeurová bankovka v pohári, ktorý je ozdobený bielo-červeným povrázkom a nápisom merry christmas.
© Andreas – stock.adobe.com Udržateľné a štýlové: na Vianoce alebo inú príležitosť. Z pohára ľahko vytvoríte priehľadnú pokladničku, ktorú obdarovaná osoba môže neskôr znova využiť.

Tie najlepšie nápady sú často naozaj nesmierne jednoduché. Vynikajúcim tipom na úchvatný vlastnoručne vyrobený darček je priehľadná pokladnička. Na výrobu budete potrebovať pekný uzatvárateľný pohár s korkovou zátkou alebo zavárací pohár, ktorý stačí naplniť bankovkami. Samotný pohár pritom môžete ľubovoľne ozdobiť – nebojte sa popustiť uzdu fantázii. Výhody takéhoto peňažného daru: na balenie nespotrebujete takmer žiadny materiál, takže ide nielen o kreatívny, ale aj udržateľný nápad na darček. Obdarovaná osoba potom môže pohár využiť na skladovanie rôznych maličkostí, ako pohár do kúpeľne alebo v prípade zaváracieho pohára dokonca na uskladnenie rôznych potravín. Je len na vás, či darčeku ponecháte minimalistický vzhľad, alebo ozdobíte pohár tenkým povrázkom alebo výraznou mašľou. Sklo pohára môžete nechať priehľadné alebo naň môžete akrylovými farbami napísať venovanie. Ďalšou možnosťou je uviazať na povrázok kartičku s vlastnoručne napísaným osobným venovaním. 


Črepníková rastlina s bankovkami

Osvedčená klasika: rastlina zdobená bankovkami

Rôzne zrolované bankovky sú upevnená na exotickej izbovej rastline v modrom kvetináči, pozadie je takisto modré.
© gelmold – stock.adobe.com Ak osoba, ktorú chcete obdarovať, zbožňuje rastliny, určite ju poteší peňažný dar vo forme bonsaja alebo inej rastliny ozdobenej bankovkami.

Pri premýšľaní, čo darovať, mnohým napadnú peniaze alebo kvety. Čo takto skombinovať oba tieto nápady do jedného veselého peňažného daru? Pri tomto spôsobe, ako kreatívne darovať peniaze, môžete použiť rozmanité rastliny. Pokojne siahnite po bonsaji vhodnom na parapetnú dosku, peknom kríku do záhrady alebo menšej črepníkovej rastline do bytu. V prípade originálneho svadobného daru môže ísť aj o opulentnú kyticu kvetov. 

Dôležité sú len dve veci. Po prvé: Zamyslite sa, do akej miery sa obdarovaná osoba vyzná v starostlivosti o rastliny. Podľa toho vyberte buď výnimočný exemplár pre skúsenú osobu, alebo nenáročnú rastlinu.  Po druhé: Dbajte na to, aby vybratá rastlina mala pevné konáre alebo stonky, na ktoré budete môcť ozdobe pripevniť listy v podobe bankoviek. Peniaze pritom môžete upevniť stužkou, tenkým drôtom alebo pestrofarebnými kancelárskymi spinkami priamo na stonky alebo konáriky rastliny. Vznikne tak nápaditý peňažný strom alebo krík vhodný pre priateľov, rodičov, mladomanželov, partnerku či partnera. 

Bankovky môžete zrolovať alebo poskladať a zavesiť na rastlinu, prípadne ich skúste pripevniť drobnými ozdobnými kancelárskymi spinkami. Tip: Z bankoviek môžete v mihu sekundy poskladať motýľov a nepotrebujete na to ani výnimočné zručnosti v skladaní origami. Bankovku stačí poskladať po dĺžke ako ťahaciu harmoniku a nakoniec ju stlačiť v strede – a motýlik je na svete! V strede môžete uviazať mašličku z kúska tenkej priadze alebo farebnej stuhy.


Kytička z bankoviek

Ozdobné a hravé: kytica z bankoviek

Spredu odfotografovaná kytica z bankoviek, ktoré sú zrolované do lievikov, obalené krepovým papierom a zviazané stuhou.
© Comugnero Silvana – stock.adobe.com Vlastnoručne vyrobená kytica z bankoviek je kreatívny spôsob, ako darovať peniaze.

Ďalšou štýlovou možnosťou, ako darovať peniaze najbližším, je vytvoriť kytičku z bankoviek. Bankovky pritom stačí zrolovať do tvaru akéhosi lievika a upevniť jeho tenký koniec kúskom tenkého drôtu. Potom kytičku obaľte krepovým alebo baliacim papierom. Na mieste, kde by skutočná kytica mala stonky, nakoniec uviažte peknú mašľu z farebnej stuhy. Takúto kyticu môžete darovať samotnú alebo spolu s tabuľkou kvalitnej čokolády, bonboniérou či fľašou chutného vína.


Originálna obálka

Vlastnoručná kresba: ozdobte obálku originálne

Vianočný darček s autom nakresleným na baliacom papieri. Na darčeku je aj malá jedlička, ktorá je pripevnená červeno-bielou stuhou.
© Dominika – stock.adobe.com Obálku s peňažným darom môžete nápadito ozdobiť kresbou.

Pri premýšľaní, ako zabaliť peniaze vo forme darčeka, je dôležité dbať na to, aby z darčeka vyžarovalo, že ste si na ňom dali záležať. Dôležité je to najmä vtedy, ak obdarovaná osoba oslavuje výnimočnú životnú udalosť, pri ktorej by ste ju chceli finančne podporiť. Aj obálka s peniazmi môže oplývať originalitou a osobitým štýlom. Potrebovať budete len obálku bielej alebo zemitej farby a hrubú fixku v ľubovoľnej farbe. Ak máte kreatívneho ducha, pokojne obálku ozdobte veselou kresbou odkazujúcou na to, že sa vnútri skrýva darček. Kupuje si vaša dcéra prvé auto? V tom prípade jej na obálku samozrejme nakreslite štýlové fáro. V závislosti od konkrétnej príležitosti sa tak môžete pustiť do kreslenia mladomanželov, bábätka v kočíku, dovolenkového ostrova, poschodovej svadobnej torty alebo jednoduchého valentínskeho srdiečka. Ak máte deti, môžete ich poprosiť, aby sa takisto zapojili do zdobenia obálky – takéto rozkošné dielo poteší najmä rodičov či starých rodičov. To, či rovnako ako na obrázku použijete aj ďalšie dekoračné prvky ako vianočné ozdoby alebo sušené kvety, závisí od konkrétnej príležitosti a vášho vkusu. 


Nápady na poslednú chvíľu

Štýlové i zábavné: ďalšie nápady na darček na poslednú chvíľu

Pri realizácii nápadov, ako kreatívne darovať peniaze, sa fantázii medze nekladú. Čo ak ste ale zabudli na niečie narodeniny a potrebujete narýchlo vyrobiť peňažný darček? Prinášame DIY nápady, ako darovať peniaze na narodeniny, ktoré zvládnete aj na poslednú chvíľu.

  • Výnimočné „vreckové“ na každú príležitosť: Možno ešte doma nájdete malé darčekové vrecúško, v ktorom bol pôvodne zabalený šperk. Do vrecúška úhľadne uložte bankovky a označte ho ako „vreckové“ – drobný a originálny darček, ktorý každého určite poteší, je na svete. Tento nápad je vhodný aj ako originálny svadobný dar.
  • Máme pre vás ešte jeden šikovný tip: darujte bankovky zrolované v štamperlíku. Okolo pohárika môžete uviazať mašľu a pripevniť k nej kartičku s nápisom „Na zdravie a na tvoje sny“ alebo „Pripime si na ďalšie spoločné zážitky“. K peniazom môžete vložiť aj zrolovaný papierik s milým odkazom.
  • Jednoduché, no napriek tomu originálne: Ak krátko pred odchodom na narodeninovú oslavu zistíte, že doma nemáte obálku na peniaze, stavte na oveľa nápaditejší variant, ktorým zaručene zaujmete pozornosť. Postačí vám spoločná fotografia s osobou, ktorá má narodeniny. Prípadne môžete použiť veselú fotku z detstva alebo základnej školy. Na zadnú stranu fotografie napíšte milé venovanie a nechajte voľné miesto aj na zrolované bankovky: tie šetrne prilepte náplasťou na fotku – dávajte pritom pozor, aby sa bankovky dotýkali len textilnej podušky na náplasti.  Už samotným darovaním spomienkovej fotografie vyvoláte v obdarovanej osobe radosť – keď ju však obráti, bude na ňu navyše čakať príjemné prekvapenie v podobe peňažného darčeka.
  • Hravé a vtipné: Ak máte deti, možno doma nájdete nepotrebný hračkársky mini bager, ktorý môžete takisto použiť ako originálny spôsob, ako darovať peniaze. Ideálne je použiť vozidlo s nakladacou plochou, na ktorú môžete položiť poskladané bankovky a upevniť ich mašľou. Tento nápad je ideálny na obdarovanie nastávajúcich rodičov alebo páru, ktorý práve stavia dom. Ak má ísť o originálny svadobný dar, pohľadajte doma dve maličké hracie figúrky, ktoré budú predstavovať mladomanželský pár. Nalepte ich na obálku, čím premeníte obyčajnú obálku s peniazmi na netradičný svadobný darček.