Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Jarné dekorácie: štyri kreatívne nápady na domácu výrobu

Svieže farby a rozkvitnutá príroda: po zimnej šedi prichádza jar plná života, vďaka čomu sršíme elánom a dobrou náladou. Zbožňujete kreatívne práce a chcete si ozdobiť domácnosť? Vytvorte si jarnú atmosféru kreslenými veľkonočnými vajíčkami alebo kvetinovými dekoráciami, ktoré rozžiaria každú miestnosť. Inšpirujte sa našimi štyrmi kreatívnymi nápadmi na DIY jarné dekorácie, ktoré ozdobia vašu obývačku či stôl.

Ružové pozadie a podklad, na ňom kartón na 10 vajec a v ňom vyfúknuté biele vajíčka s malým otvorom, v ktorom sú malé kytice kvetov. Vajíčka majú nakreslené tváre so zatvorenými očami, žiarivými líčkami v rôznych farbách a malé ústa.
© Ирина Кузьменко – stock.adobe.com

Prehľad obsahu na tejto stránke

  • Jar je obdobie, keď všetko kvitne a atmosfére dominujú oslavy veľkonočných sviatkov – to je ideálna príležitosť pustiť sa do tvorenia jarných a veľkonočných dekorácií.
  • Pripravte si kvety a vaječné škrupiny: výroba originálnych jarných dekorácií do bytu vám pôjde ľavou zadnou. 
  • Jednoduchá výroba, zaručený úspech: inšpirujte sa štyrmi návodmi na DIY dekorácie
Nápady na dekorácie

Jarné dekorácie: to nie sú len kytice kvetov a veľkonočné zajačiky

Jarná dekorácia na stôl v podobe kytice jarných kvetín vo váze osvieži vašu obývačku a celý priestor krásne zútulní. Veľkonočné dekorácie v tomto období samozrejme takisto nesmú chýbať. Ak však chcete vniesť do svojho príbytku jar, môžete zájsť ešte o krok ďalej, než len pripraviť si klasické kvety do vázy a rozmiestniť v domácnosti pestro pomaľované vajíčka či veľkonočné zajačiky z čokolády. Teraz je ten správny čas porozhliadnuť sa na prechádzke po všetkom, čo kvitne – výroba jarných dekorácií do bytu z prírodných materiálov je totiž nielen zábavná, ale aj udržateľná. Máme pre vás štyri skvelé inšpirácie na jarné dekorácie, ktoré vyzerajú úžasne a navyše sú mimoriadne jednoduché na výrobu.


Kvety

Namiesto vázy: kvety v stojane na fľaše

Bielo lakovaná drevená plocha, na nej stojan na fľaše, ktorý je naplnený jarnými kvetmi.
Zbožňujete kvety? Vyskúšajte namiesto vázy niečo netypické: kvety krásne vyniknú aj v stojane na fľaše.

Jednoduchší tip na jarnú dekoráciu hádam ani nenájdete: namiesto klasickej vázy zo skla alebo bieleho porcelánu môžete dať kvetiny do pekného dreveného stojana na fľaše. Jarný nádych dodajú vášmu príbytku najmä tulipány alebo klinčeky, ktoré sú pre túto sezónu typické Môžete použiť i umelé kvetiny, ak nejaké doma máte. Udržateľnejším variantom sú však vlastnoručne vyrobené kvetiny zo zvyškov farebných papierov. Prípadne si urobte oddychový výlet a zožeňte si najkrajšiu dekoráciu pod slnkom: vyrazte nazberať voľne rastúce kvety na lúku. Uvidíte, že čerstvo natrhané kvetiny ozdobia váš domov vskutku jedinečným spôsobom. Ak sa vám podarí nájsť dostatočný počet vhodných kvetov, môžete ich zapichnúť do zelenej aranžovacej hmoty pripomínajúcej mach, ktorá kvetom poskytne stabilnú základňu. Ako krásnu a nápaditú alternatívu vázy nemusíte použiť len stojan na fľaše – skvele vyzerá napríklad aj malá drevená debnička alebo vedierko z ušľachtilej ocele. 


Tanier

Unikátny nápad: jar na tanieri

Tmavomodré pozadie, na ňom fixky v rôznych farbách, biela pomaľovaná keramická šálka, dve ruky a jeden tanier. Ruky držia a zdobia biely tanier fixkou. Okraj taniera je zdobený kvetmi.
Ak máte talent na kreslenie a maľovanie, môžete si za pár minút vytvoriť jednoduchý biely tanier zdobený jarnými motívmi.

Tento nápad je presne to pravé pre každého, kto má talent na kreslenie alebo maľovanie: pohľadajte vo svojej zbierke kuchynského riadu jednoduchý biely tanier, ktorý je ako stvorený na ozdobenie krásnou jarnou dekoráciou. Okrem taniera budete potrebovať: pravítko, ceruzku a fixky alebo akrylové farby vhodné na keramiku. A môžete sa pustiť sa do práce. Najprv si premyslite, akým motívom chcete ozdobiť okraj taniera. Vkusne bude vyzerať jarný kvet ako na obrázku, ale dobre sa vám bude tvoriť aj vtáčik alebo motýľ. Ceruzkou si rozdeľte okraj taniera na štvrtiny (teda 12, 3, 6 a 9 hodín). Potom zakreslite osminy. Pomôže vám to s umiestnením jednotlivých prvkov motívu tak, aby boli medzi nimi rovnomerné rozostupy. Farby nechajte zaschnúť cez noc a potom môžete začať tanier normálne používať. Môžete naň napríklad naservírovať ovocie, pečivo a iné drobné dobroty. Samozrejme, jarne môžete ozdobiť aj bielu keramickú šálku. 


Kocky ľadu

Zažiarte na párty: kocky ľadu s kvetmi

Veľa kociek ľadu na bielom pozadí, pričom v každej je zamrazený fialový kvietok.
Na párty záleží na každom detaile: s kockami ľadu zdobenými kvetmi určite zabodujete!

Tie najlepšie nápady sú často nesmierne jednoduché: kvietky v kocke ľadu vyzerajú neuveriteľne štýlovo a určite nimi na jar ohúrite všetkých hostí. V tomto prípade sa vyslovene núka vyraziť von a pohľadať vhodné kvetiny, pretože čím menšie kvietky budú, tým jemnejšie budú vaše vlastnoručne vyrobené kocky ľadu pôsobiť. Dobrý nápad je použiť jedlé kvety, ktoré môžete vypiť spolu s osviežujúcim jarným drinkom. Na večer s množstvom hostí a nápojov budete potrebovať dostatok opakovateľne použiteľných foriem alebo vrecúšok na ľad. Počet kvietkov, ktoré budete potrebovať, záleží od toho, akú veľkú párty organizujete.


Vaječné škrupiny

Veľkonočná dekorácia do bytu: kvetinové dievčatká v kartóne na vajíčka

Ružové pozadie a podklad, na ňom kartón na 10 vajec a v ňom vyfúknuté biele vajíčka s malým otvorom, v ktorom sú malé kytice kvetov. Vajíčka majú nakreslené tváre so zatvorenými očami, žiarivými líčkami v rôznych farbách a malé ústa.
© Ирина Кузьменко – stock.adobe.com Veľká noc je sviatok pre malých i veľkých. Vytvorte si udržateľnú a rozkošnú dekoráciu, pri ktorej sa skvele zabavíte: reč je o kvetinových dievčatkách v kartóne na vajíčka.

Na jar prichádza na scénu jedna mimoriadna bytosť: veľkonočný zajačik. No a tam, kde je on, nesmú chýbať ani nápadité veľkonočné dekorácie. Od pestrých kreslených veľkonočných vajíčok až po klasické veľkonočné vence – možností a nápadov na sviatočné dekorácie je neúrekom. Okrem maľovaných vajíčok a zajačikov si môžete vytvoriť množstvo ďalších originálnych jarných dekorácií do bytu. Stačí naplno zapojiť fantáziu. Ak hľadáte neobvyklú veľkonočnú dekoráciu, môžete staviť na krásnu jarnú dekoráciu na stôl alebo okenný parapet, ktorá je navyše udržateľná: reč je o kvetinových dievčatkách v kartóne na vajíčka. Na výrobu budete potrebovať kartón na 6 alebo 10 vajec, ktorý dôkladne zbavte veka, vlastnoručne natrhané kvetiny a fixky rôznych farieb. Podľa toho, na koľko vajíčok je kartón určený, naťuknite šesť alebo desať vajec tak, aby v nich vznikol len jeden malý otvor ako vo váze. Pomôcť si pritom môžete ostrým nožíkom. Škrupinky opatrne zbavte bielka a žĺtka a vypláchnite ich, aby v nich nezostali žiadne zvyšky. Nechajte ich vyschnúť a potom ich vložte otvorom nahor do kartónu. Potom sa môžete pustiť do maľovania tváričiek. Pokojne ich pritom môžete pomaľovať rôznymi farbami tak ako na obrázku. Nakoniec naplňte malé vázičky z vaječných škrupín kvetinkami zo záhrady alebo kvetmi, ktoré ste našli počas prechádzky na lúke alebo lesnej čistinke.

Chcete si vychutnať pestrofarebné ročné obdobie na tanieri? Inšpirujte sa našimi nápadmi!