Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Hodinky Apple Watch 40 alebo 44 milimetrov: vyplatí sa táto zmena?

Smart hodinky umožňujú okrem iného plynulo si pozerať prichádzajúce správy a spoľahlivo sledovať vlastnú telesnú kondíciu. Mnoho používateľov preferuje varianty značky Apple: sú k dispozícii nielen s malým rámom so 40-milimetrovým ciferníkom, ale aj s veľkým rámom so 44-milimetrovým puzdrom. Aké však existujú rozdiely medzi týmito dvomi verziami a vyplatí sa prestup z menšieho na väčší variant? Objasníme to.

1. Najdôležitejšie rozdiely medzi hodinkami Apple Watch so 40 a 44-milimetrovým puzdrom

Apple Watch s priemerom 40 mm
Hodinky Apple Watch so 40-milimetrovým telom okúzľujú svojím decentným vzhľadom.

Rozhodujúcim rozdielom medzi obomi modelmi hodiniek Apple Watch je samozrejme veľkosť: malé vyhotovenie vykazuje 40 milimetrov veľký ciferník, zatiaľ čo veľké vyhotovenie disponuje puzdrom so 44 milimetrami.

V tejto súvislosti by ste sa mali spýtať predovšetkým toto:

 1. Páči sa vám vzhľad smart hodiniek s veľkým displejom?
  Nie každému sa páčia veľké hodinky. Premyslite si preto pred kúpou, či si viete predstaviť hodinky Apple Watch s veľkosťou 44 milimetrov ako svoj každodenný módny doplnok. Ak uprednostňujete decentný vzhľad, je model so 40-milimetrovým ciferníkom prípadne lepšou voľbou.

 2. Hodí sa 44-milimetrový variant na vaše zápästie?
  Predovšetkým ľudia s úzkym zápästím by si mali byť pred rozhodnutím o kúpe istí, že veľký variant bude správne sedieť. Smart hodinky so 44-milimetrovým displejom sú pre mnohých skutočným pútačom, zatiaľ čo iní ich hodnotia ako príliš nápadné.
Apple Watch s priemerom 44 mm
Veľký displej 44-milimetrových hodiniek Apple Watch umožňuje ešte jednoduchšie ovládanie v porovnaní s menšími modelmi

Odhliadnuc od veľkosti sa hodinky Apple Watch so 44-milimetrovým puzdrom sotva odlišujú od 40-milimetrového variantu. Predsa len existuje zopár rozdielov:

 • 44-milimetrové hodinky Apple Watch vykazujú lepší výkon akumulátora. Ak na svojich smart hodinkách vykonávate len štandardné činnosti, nedá sa spozorovať takmer žiadny rozdiel: oba akumulátory umožňujú podľa výrobcu prevádzku minimálne 18 hodín. Ak ste však na cestách a využívate mobilné dáta alebo GPS, môže sa výkon akumulátora silno znížiť, čo sa na základe výkonovo silnejšieho akumulátora vo veľkom modeli neprejaví tak rýchlo. Vďaka tomu je tu možné počítať s dlhšou dobou prevádzky do ďalšieho nabitia.

 • Hmotnosť hodiniek Apple Watch so 44-milimetrovým telom je v porovnaní s modelom so 40 milimetrami vyššia. Ľudia, ktorí prednostne nosia ľahké hodinky, by preto mali prípadne siahnuť po menšom variante.

 • Pre všetkých nositeľov smart hodiniek, ktorí kladú veľký dôraz na dobrú čitateľnosť informácií na displeji, je 44-milimetrové vyhotovenie celkom zaujímavé: na základe lepšieho rozlíšenia v porovnaní s menším variantom sa dajú správy a iné detaily zaregistrovať na prvý pohľad.

 • Kvôli väčšiemu ciferníku je ovládanie 44-milimetrového modelu ľahšie: predovšetkým keď píšete správy alebo využívate vreckovú kalkulačku, je pravdepodobnosť preklepu menšia.

Mimochodom: náramky hodiniek Apple Watch sú obvykle kompatibilné naprieč generáciami. V každom prípade hrá veľkosť tela rozhodujúcu rolu. Náramky, ktoré sú vhodné pre 40-milimetrové modely, sa nemôžu použiť pre hodinky Apple Watch so 44 milimetrov veľkým puzdrom. Preto by ste si museli pri prechode na väčšie smart hodinky kúpiť aj nové náramky.


Pamätajte si: jednotlivé náramky sú zamerané len na určité série. To, či pri vašej voľbe ide o obmedzene kompatibilný variant, si vyhľadajte v príslušnom opise produktu.

2. Všeobecné výhody hodiniek Apple Watch

Správy a oznámenia na Apple Watch
S hodinkami Apple Watch je možné rýchlejšie reagovať na správy.

Nezávisle od veľkosti ciferníka ponúkajú hodinky Apple Watch mnohé výhody, ktoré sa odzrkadľujú predovšetkým v ovládaní a ešte lepšej dostupnosti počas všedného dňa. Predstavíme vám pozitívne vlastnosti smart hodiniek:

 • Lepšia prístupnosť a komunikácia: vďaka možnosti spárovania s iPhonom budete mať všetky informácie priamo vo svojich smart hodinkách. Takto môžete napríklad rýchlejšie vidieť, keď prichádza hovor alebo keď v priebehu opisu cesty cez Google mapy alebo aplikáciu „Mapy“ od Apple príde nový pokyn. Aj dôležité e-maily alebo správy cez iMessage je možné si plynulo pozrieť a odpovedať na ne. Pri službe iMessage vám budú dokonca kvôli jednoduchosti zobrazené návrhy odpovedí, ktoré môžete kliknutím zvoliť. Alternatívne môžete odpisovať aj cez hlasové zadávanie. Keď ste práve na cestách, je tak možné rýchlejšie reagovať.
Apple Watch na monitorovanie vlastnej kondície
Hodinky Apple Watch vám pomôžu sledovať športové aktivity a zobrazia vám prehľadne vaše pokroky.
 • Sledovanie vašej kondície: vďaka špeciálnym snímačom sa spoľahlivo sledujú vaše športové aktivity. Môžete si tak merať svoje pokroky a prezerať si ich nielen na hodinkách samotných, ale aj v aplikácii Zdravie „Health“ na vašom iPhone.
 
 • Ovládanie iPhonu a Apple TV: pomocou hodiniek Apple Watch môžete na iPhone aktivovať prehrávanie hudby a kameru, ako aj diaľkovo ovládať Apple TV.

 • Veľa ďalších funkcií:

  • Zobrazenie denného času (môžete si vybrať dizajn ciferníka; k dispozícii je budík, stopky a časovač)

  • Informácie o počasí v najbližších hodinách (teplota, zrážky)

  • Zobrazenie do pamäte uložených cestovných lístkov a podobne v peňaženke Apple Wallet

  • Hlasové ovládanie je možné prostredníctvom Siri

  • Funkcia kalendára kvôli prehľadu o všetkých dôležitých termínoch 

    

Ďalšie užitočné články k téme

 

FAQ

Hodinky Apple Watch so 40 alebo 44 milimetrov veľkým telom – ktoré si mám kúpiť?

V zásade sa oba varianty z hľadiska funkcií takmer neodlišujú. Väčšie hodinky Apple Watch však disponujú lepším akumulátorom a dajú sa ešte ľahšie ovládať. Na druhej strane vykazujú vyššiu hmotnosť ako 40-milimetrový model a na niektorých ľudí pôsobia príliš nápadne.

Ako by mali hodinky Apple Watch sedieť?

Pre všetky smart hodinky od Apple platí: dbajte na to, aby sa vám pri nosení nešmýkali na ruke. Mali by pevne sedieť na zápästí bez veľkej vôle pohybu, ale nemali by ste to pociťovať ako nepríjemné.

Ako blízko musí byť iPhone pri hodinkách Apple Watch, aby bol nimi rozpoznaný?

V ideálnom prípade by nemal byť iPhone vzdialený od vašich hodiniek Apple Watch viac ako desať metrov. Väčšie vzdialenosti môžu spôsobovať problémy so spojením. Toto však môžete obísť, ak svoje smart hodinky pripojíte k sieti WLAN. To si však vyžaduje, aby bol váš iPhone pripojený k sieti WLAN už pred prepojením s hodinkami Apple Watch. V takom prípade môžete od tohto okamihu zvoliť príslušnú sieť WLAN priamo na svojich hodinkách Apple Watch.