Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

iPhone 11 alebo XS: porovnanie oboch modelov

Neviete sa rozhodnúť medzi Apple iPhone XS a iPhone 11 alebo chcete upgrade? Aby ste mohli urobiť fundované rozhodnutie o kúpe, porovnáme pre vás iPhone z roku 2018 s modelom z roku 2019 a odhalíme vám podstatné rozdiely!

1. iPhone 11 vs. XS – najdôležitejšie vlastnosti

iPhone 11 alebo iPhone XS
iPhone 11 je s uhlopriečkou displeja 6,1 palca výrazne väčší ako malý, ale šikovný iPhone XS.

Telefóny iPhone od Apple sa pokladajú za zariadenia s obzvlášť dlhou životnosťou, pretože spravidla vykazujú vysokokvalitné spracovanie a v porovnaní so zariadeniami s Androidom dostávajú výrazne dlhšiu aktualizačnú podporu. Aj preto môže iPhone XS, top model z roku 2018, v pomere ceny a výkonu držať krok s modelom iPhone 11, modelom pre nových užívateľov z roku 2019.

Bezpečnosť: zatiaľ čo sa bude iPhone XS pravdepodobne zásobovať softvérovými aktualizáciami ešte do roku 2023, iPhone 11 bude vzhľadom k neskoršiemu roku vydania dostávať potrebnú bezpečnostnú podporu odhadom do roku 2024. Tým sú oba smartfóny dobre pripravené na budúcnosť. Obe zariadenia sa okrem toho odomykajú prostredníctvom Face ID.

Najdôležitejšie rozdiely vo vlastnostiach oboch mobilov sme pre vás zhrnuli v ďalšom texte.

1.1 Kapacity pamäte: menej je viac

Nielen iPhone XS, ale aj iPhone 11 poslúžia s rozdielne veľkými internými kapacitami pamäte. Rozšírenie pamäte pomocou SD karty pri iPhonoch nie je možné a tak sa Apple s iPhonom 11 vydal na dobrú strednú cestu, čo sa týka veľkosti pamäte v porovnaní s predchodcom.

iPhone XS: kapacita v GB  

iPhone 11: kapacita v GB

64 GB

64 GB

256 GB

128 GB

512 GB

256 GB

 

1.2 Dizajn a displej: kompaktnosť proti veľkosti

Farby iPhone XS a iPhone 11
iPhone XS je k dispozícii v troch farbách, iPhone 11 dokonca v šiestich farbách.

iPhone XS je k dispozícii v troch elegantných farbách, zatiaľ čo iPhone 11 ponúka na výber zo šiestich výrazných farieb. iPhone 11 už  oproti iPhone XS nedisponuje funkciou 3D Touch, ale do budúcnosti sa zameral na softvérové riešenie Haptic Touch, pri ktorom sa už na displeji nerozpoznávajú rozdielne sily stlačenia, ale dlhé ťukanie nahrádza dôraznejšie stlačenie.

Na prednej strane disponujú obidve zariadenia charakteristickým výrezom notch v hornom strede displeja, v ktorom sa nachádzajú rôzne snímače, ako aj selfie fotoaparát. Na zadnej strane sa naproti tomu modely odlišujú v integrácii dvojitého fotoaparátu: zatiaľ čo iPhone XS ma umiestnené objektívy a blesk pod sebou, komponenty iPhone 11 sú v samostatnom štvorcovom rámiku, usporiadané vzájomne do trojuholníka.

Najdôležitejšie rozdiely v dizajne a displeji sme pre vás zhrnuli nasledovne.

iPhone XS: displej a dizajn

iPhone 11: displej a dizajn

5,8-palcový OLED displej

6,1-palcový LCD displej

14,7-centimetrová uhlopriečka obrazovky

15,5-centimetrová uhlopriečka obrazovky

2 436 x 1 125 pixlov rozlíšenia obrazovky

1 792 x 828 pixlov rozlíšenia obrazovky

143,66 x 70,9 x 7,7 milimetrov

150,9 x 75,7 x 8,3 milimetrov

177 gramov

194 gramov

3D Touch

Haptic Touch

Sklo a nehrdzavejúca oceľ

Sklo a hliník

Možnosti: vesmírna sivá, zlatá a strieborná

Možnosti: fialová, žltá, zelená, čierna, biela a červená

Zhrnutie: iPhone XS boduje v porovnaní s iPhone 11 šikovnejšou veľkosťou 5,8 palca oproti 6,1 palca. Aj OLED displej iPhone XS poráža tradičnejší LCD displej iPhone 11, pretože čo sa týka farieb, kontrastu, jasu, ako aj hodnoty čiernej, prináša lepší výkon. Okrem toho je iPhone XS výrazne menší a ľahší ako iPhone 11.

1.3 Kapacita batérie a procesor: A12 vs. A13

Oba iPhony pracujú s vlastnými firemnými procesormi. iPhone XS je ešte vybavený starším procesorom A12 Bionic, zatiaľ čo v iPhone 11 sa nachádza novší procesor A13. Ten boduje rýchlou pracovnou rýchlosťou a pri niektorých aplikáciách spotrebúva menej výkonu batérie ako iPhone XS.

V skutočnosti má iPhone 11 výkonnejšiu batériu s kapacitou 3 110 mAh, ktorá zaručuje do 17 hodín prehrávania videa, zatiaľ čo model XS s kapacitou batérie 2 658 mAh umožňuje do 14 hodín prehrávania videa.

Zhrnutie: iPhone 11 má novší procesor a batériu s väčšou kapacitou, je tak rýchlejší a umožňuje dlhšie prehrávanie videa a pod. ako iPhone XS. Pri každodennom používaní však iPhone XS predsa len dokáže držať krok, pretože disponuje menším displejom, ktorý na čistý čas používania obrazovky (screentime) spotrebuje menej energie batérie.

1.4 Fotoaparát: ultra širokouhlý vs. zoom

Fotoaparát a kamera mobilného telefónu
© Zdroj: iStock.com/Yurii Kushniruk Fotoaparáty modelu iPhone XS aj iPhone 11 dokážu vytvoriť vynikajúce fotografie aj videá.

Nielen iPhone XS, ale aj iPhone 11 ponúkajú

 • duálny fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov,

 • dvojnásobný optický zoom,

 • optickú stabilizáciu obrazu,

 • režim portrétu,

 • ako aj možnosť video záznamu v kvalite 4K.


Zatiaľ čo iPhone XS disponuje širokouhlým objektívom a teleobjektívom, iPhone 11 ponúka širokouhlý objektív a ultra širokouhlý objektív. Tým má iPhone XS až s 10-násobným digitálnym zoomom nielen pri fotografiách, ale aj pri videách oproti 5-násobnému zoomu síce náskok, pri iPhone 11 je zase možný uhol záberu 120 stupňov. Najväčší rozdiel medzi obomi zariadeniami je však v prepracovanom nočnom režime iPhone 11, ktorý sa postará o výrazne jasnejšie nočné snímky ako iPhone XS.

Predný fotoaparát modelu iPhone XS je okrem toho s rozlíšením 7 megapixelov výkonnostne pozadu za 12-megapixelovým fotoaparátom modelu iPhone 11. Okrem toho je od modelu iPhone 11 možné predným fotoaparátom vytvárať aj záznamy v kvalite 4K.

Najdôležitejšie rozdiely medzi fotoaparátmi:

iPhone XS: fotoaparát

iPhone 11: fotoaparát

12 MP duálny fotoaparát so širokouhlým objektívom a teleobjektívom

12 MP duálny fotoaparát so širokouhlým objektívom a ultra širokouhlým objektívom

Až 10-násobný digitálny zoom

Až 5-násobný digitálny zoom

6-násobný digitálny video zoom

Nočný režim

Videá s až 30 fps

Videá s až 60 fps

7 MP predný fotoaparát

12 MP predný fotoaparát

 

Videozáznam prednou kamerou až do 4K

2. Zhrnutie: iPhone 11 alebo XS – ktorý model sa viac oplatí?

iPhone 11 alebo iPhone XS
Tak iPhone XS ako aj iPhone 11 sú špičkové smartfóny od spoločnosti Apple.

To, či je pre vás tým správnym smartfónom iPhone XS alebo iPhone 11, závisí predovšetkým od vašich individuálnych preferencií. Oba iPhony sú technicky plne vybavené špičkové smartfóny a ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu. Rôzne veľkosti telefónov môžu ale v konečnom dôsledku ovplyvniť vaše rozhodnutie sa pre kúpu.

Najdôležitejšie spoločné znaky a rozdiely oboch mobilov sme tu ešte raz prehľadne zhrnuli.

iPhone XS verzus iPhone 11

 • Oba mobily majú certifikáciu IP68 a budú pravdepodobne dostávať ešte niekoľko rokov softvérové aktualizácie od spoločnosti Apple.

 • iPhone XS je s 5,8 palcami (14,7 cm uhlopriečka displeja) prenosnejší smartfón v porovnaní s iPhone 11 so 6,1 palcami (15,5 cm uhlopriečka displeja).

 • Čo sa týka obrazovky, iPhone XS má vďaka OLED displeju s vyšším rozlíšením náskok oproti iPhone 11, do ktorého bol zabudovaný LCD displej.

 • iPhone XS má fyzický 3D Touch na rozdiel od softvérového Haptic Touch v iPhone 11.

 • iPhone 11 má veľkosti interného úložiska 64, 128 a 256 GB, zatiaľ čo iPhone XS ponúka 64, 256 a 512 GB.

 • V iPhone 11 je zabudovaný novší procesor A13 Bionic. V iPhone XS sa nachádza procesor A12 Bionic.

 • iPhone XS je k dispozícii v troch farbách, iPhone 11 v šiestich farbách.

 • Fotoaparát modelu iPhone 11 disponuje ultra širokouhlým snímačom aj nočným režimom, zatiaľ čo iPhone XS boduje väčším digitálnym zoomom.

 

Ďalšie užitočné články k téme

FAQ

Je iPhone XS lepší ako iPhone 11?

iPhone XS je top model z roku 2018 a iPhone 11 je model pre nových používateľov produktového radu z roku 2019. Oba modely sú špičkovými mobilmi, líšia sa však cenou aj výbavou. Pritom je relevantný predovšetkým veľkostný rozdiel oboch zariadení: iPhone XS s 5,8-palcovou obrazovkou je prenosnejší, zatiaľ čo iPhone 11 poslúži so 6,1-palcovou obrazovkou.

Je lepší fotoaparát modelu iPhone XS alebo iPhone 11?

Nielen fotoaparát iPhone XS, ale aj fotoaparát iPhone 11 vytvárajú vynikajúce fotografie a videá. Oba mobily sú vybavené duálnym fotoaparátom. iPhone XS disponuje širokouhlým objektívom a teleobjektívom, iPhone 11 širokouhlým objektívom a ultra širokouhlým objektívom. Čo sa týka zoomu, má iPhone XS náskok, zatiaľ čo iPhone 11 ponúka nočný režim pre dobre osvetlené nočné snímky. V našej príručke sa detailne dozviete, aké rozdiely vykazujú fotoaparáty iPhone XS v porovnaní s iPhone 11.