Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Teľacia kotleta: jemná, ľahko stráviteľná

Teľacina je veľmi obľúbená, pretože je to veľmi kvalitné mäso. Má málo tuku a väziva a preto je veľmi ľahko stráviteľné, chutné a je veľmi vhodné aj ako diétna strava.

Užitočné informácie

Teľacia kotleta má tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na čerstvú teľaciu kotletu

Na rozdiel od hovädziny má teľacina jemnejšiu štruktúru. Teľacina je svetloružová s jemnou vlákninou. Nakrájané mäso je vlhké a lesklé. Pri produkcii mäsa je mäso samcov a samíc rovnako žiadané. Vykŕmené teľacie mäso je obvykle svetločervené alebo ružové a má pevný biely tukový okraj. 

Teľacie kotlety sa režú z prvej polovice hornej časti chrbta teľaťa. Táto časť chrbta sa tiež volá roštenka alebo karé. Používa sa na jednotlivé teľacie kotlety alebo v celku ako pečené kotlety. Karé sa používa na stejky a pečené ľadvinky. Teľacia kotleta je klasikou gurmánskej kuchyne vo Francúzsku. Tento kvalitný kus mäsa je jemný a ľahko stráviteľný. Príprava je jednoduchá a rýchla. Mäso jednoducho opečte na horúcej panvici a potom dokončite prípravu v rúre. Teľacia kotleta obsahuje veľa vitamínu B3, ktorý je dôležitý pre metabolické procesy v tele.


Pôvod

Odkiaľ pochádza teľacia kotleta?

V Európe sa každoročne vyprodukuje 800 000 ton teľaciny. Na prvých miestach sú Francúzsko, Holandsko, Taliansko, Belgicko a Nemecko. Teľacia kotleta pochádza z mäsa mladého hovädzieho dobytka vo veku mladšom ako jeden rok.


Sezónnosť

Kedy má teľacia kotleta svoju sezónu?

Teľacinu si môžete kúpiť počas celého roka. 


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže teľacia kotleta použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na čerstvú teľaciu kotletu

Teľacia kotleta sa pečie na panvici spolu s cesnakom a bylinkami. Mäso je mimoriadne jemné a šťavnaté, keď sa iba krátko opečie a potom sa nechá mierne podusiť. Čerstvú teľaciu kotletu možno v chladničke uchovávať až tri dni. Ďalšou možnosťou skladovania je kotletu zamraziť.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v teľacej kotlete

Teľacia kotleta poskytuje telu mnoho cenných vitamínov. Obsahuje cenný vitamín B3, ktorý je dôležitý pre niektoré metabolické procesy v našom tele. Najdôležitejšími minerálnymi látkami sú vápnik, draslík, horčík, sodík a fosfor.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 112 kcal

Sacharidy: 0 g

Bielkoviny: 21,1 g

Tuky: 0,2 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0,14 mg

Vitamín B2: 0,26 mg

Vitamín B6: 0,4 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0,6 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 13 mg

Železo: 2,1 mg

Draslík: 369 mg

Horčík: 16 mg

Sodík: 93 mg