Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Nápady na darčeky ku Dňu otcov

Deň otcov je krásna príležitosť dať ockovi najavo, ako veľmi vám na ňom záleží. Na vyjadrenie tejto myšlienky pritom nepotrebujete drahé dary. Oveľa udržateľnejším a osobnejším spôsobom je vyrobiť darček ku Dňu otcov vlastnoručne. Prinášame skvelé nápady na darčeky, ktoré najlepšieho ocka na svete zaručene potešia, či už na Deň otcov alebo pri inej príležitosti.

Mladý otec s bradou a zopnutými dlhými vlasmi má na hlave vyrobenú korunu a dostáva pusu na čelo od dcéry, ktorá má na sebe ružové šaty s tylovou sukňou.
© Halfpoint – stock.adobe.com

Prehľad obsahu na tejto stránke

 • Potrebujete tip na výnimočný darček na Deň otcov? Pomôžeme vám naším článkom.
 • Veselá postavička Supermana alebo kreatívna medaila pre ocka: z nášho prehľadu si určite vyberiete.
 • Pre gurmánov je ideálnym darčekom na Deň otcov lahodné jedlo. Prinášame tie najlepšie recepty.
Pôvod

Ako vznikol Deň otcov?

Deň matiek pozná každý. No zabúdať netreba ani na Deň otcov, keď môžu deti prekvapiť svojho ocka úžasným vlastnoručne vyrobeným darčekom. Prvý Deň otcov sa slávil v USA. Vedeli ste, že prvý Deň otcov vyhlásil americký prezident Richard Nixon v roku 1974? Bez ohľadu na to, kde na svete sa Deň otcov oslavuje, jedno je spoločné: väčšinou ockovia v tento deň dostanú od najbližších drobný darček. V tomto článku nájdete originálne nápady na darčeky ku Dňu otcov, ktoré bez problémov zvládnete vyrobiť spolu s deťmi.


Deň otcov

Na Deň otcov sa všetko točí okolo ocka

V posledných rokoch narastá trend oslavovať Deň otcov, rovnako ako slávime Deň matiek. Čoraz častejšie si tak rodiny usporadúvajú malú spoločnú oslavu vo vlastnom štýle. V závislosti od preferencií každého ocka môže ísť o raňajky a dobrú kávu v posteli alebo dokonca malú záhradnú párty. Ak ocko rád neustále niečo podniká, skvelý nápad je vyraziť na jednodňový výlet, ktorého cieľovú destináciu si vyberá samotný oslávenec. Prípadne vyrazte na krátku dovolenku na miesto, ktoré sa páči nielen ockovi, ale celej rodine. Pekný nápad na darček ku Dňu otcov je aj prekvapenie vo forme výletu, s ktorým otec pôvodne vôbec nerátal. Deň otcov je významná téma aj v škôlkach a školách. Deti sa učia básne a piesne, vyrábajú darčeky a maľujú pre ockov obrázky. Ďalším osvedčeným darčekom ku Dňu otcov je nový parfum, obľúbené CD, kniha alebo sladkosti. Ak viete, ktoré lahôdky potešia vášho muža či otca, nezabudnite si ich rovno pripísať na nákupný zoznam. Samozrejme, asi najemotívnejšia je pre každého muža úplne prvá oslava Dňa otcov. Nezabudnite preto na tento sviatok a darujte mu v mene bábätka aspoň nejakú maličkosť. Čo poviete na dres jeho obľúbeného futbalového tímu v detskej veľkosti pre vašu rozkošnú ratolesť? Alebo na šálku s nápisom „Najlepší ocko na svete“?


Tvorivé aktivity

Kreatívne nápady na výrobu darčeka

Okrem klasických darčekov, ako je parfum alebo ponožky, existuje ešte veľa ďalších tipov, čím ocka obdarovať. Môžete mu napríklad nechať vyrobiť tričko alebo šálku s obľúbenou fotkou dieťaťa. Udržateľné a originálne riešenie je vyrobiť niečo spolu s deťmi. Tie najlepšie nápady sú často naozaj nesmierne jednoduché: inšpirujte sa našimi tromi DIY tipmi na originálne darčeky na Deň otcov, ktorými spolu s dieťaťom ockovi určite vyčarujete úsmev na tvári.


Medaila

Darujte ockovi na Deň otcov medailu

Dve vyrobené medaily sú položené na tyrkysovom podklade.
© Kaufland Vlastnoručne vyrobená medaila je osobná a má slávnostný nádych.

Na tento darček bude ocko určite ešte dlho spomínať, pretože tento nápad je vskutku výnimočný. Vyrobte ockovi na Deň otcov medailu ako pri pretekoch, ktorú mu môže dieťa darovať.

Potrebovať budete:

 • lepidlo
 • biely kartón
 • nožnice, fixku
 • farebný kartón
 • farebné stuhy na ozdobu

Ako na to:

 1. Na biely alebo farebný kartón najprv nakreslite medailu. Prípadne môžete použiť mäkkú penovú gumu, ktorá je pevná a takisto sa hodí na výrobu medaily.
 2. Potom tvar medaily vystrihnite a môžete ju spolu s dieťaťom ľubovoľne pomaľovať.
 3. Nakoniec na medailu napíšte nápis „Najlepší ocko na svete“.
 4. Tip: Ak chcete, môžete medailu navyše ozdobiť farebným kartónom alebo inými ozdobnými prvkami.

Superman

Vyrobte pre ocka postavičku Supermana

Pohľad z vtáčej perspektívy na dve postavičky Supermana vyrobené z kartónu na svetlomodrom podklade.
© Kaufland Je váš ocko najlepší muž na svete? Vyrobte mu postavičku Supermana!

Skvelý nápad na darček ku Dňu otcov, ktorým dáte mužovi najavo, že je najúžasnejší na celom svete, je vyrobiť s deťmi z rolky od toaletného papiera postavičku Supermana.

Potrebovať budete:

 • rolku od toaletného papiera
 • ceruzku
 • fixku
 • lepidlo
 • nožnice
 • pevný farebný papier v ružovom, béžovom, modrom a čiernom odtieni

Ako na to:

 1. Na béžový papier ceruzkou nakreslite tvár Supermana a na červený papier obrys plášťa, ako aj znaku Supermana.
 2. Potom sú na rade vlasy: pozdĺžne nastrihajte čierny papier a viacerými zúbkovitými strihmi naznačte tvar vlasov.
 3. Potom oblepte celú rolku od toaletného papiera modrým papierom. Nakoniec na rolku nalepte tvár, vlasy a znak „S“ na hruď Supermana.
 4. Ak chcete, môžete Supermanovi vyrobiť aj ceduľku, napríklad srdiečko s nápisom „Superocko“.

Fotorámik

Premeňte nanukové paličky na rozkošný fotorámik

Tri obrázky s vlastnoručne vyrobenými fotorámikmi sú položené na svetlomodrom pozadí, vedľa nich je zelená vetvička.
© Kaufland Tlačí vás čas? Žiadny problém! Z nanukových paličiek môžete v mihu sekundy vyrobiť šikovný fotorámik.

Originálny darček, ktorý zvládnete vyrobiť ľavou zadnou, je fotorámik z nanukových paličiek. Veľká výhoda je, že krásnym darčekom nie je len samotný rám, ale aj fotka, ktorú doň vyberiete.

Potrebovať budete:

 • namaľovaný obrázok alebo fotku dieťaťa, prípadne detí spolu s ockom
 • štyri nanukové paličky
 • fixky alebo vodové farby
 • lepidlo
 • washi pásku

Ako na to:

 1. Nanukové paličky ľubovoľne pomaľujte fixkami alebo vodovými farbami, prípadne ich ozdobne washi páskou.
 2. Zlepte ich k sebe tak, aby sa ich rohy prekrývali.
 3. Nakoniec do rámu nalepte obrázok alebo fotku.

Nápady na darčeky na poslednú chvíľu

Darček ku Dňu otcov na poslednú chvíľu

Deň otcov je už predo dvermi a vám chýbajú nápady na darčeky, ktoré sa dajú rýchlo a jednoducho vyrobiť? Žiadny problém! Stavte na jednu z týchto troch osvedčených klasík na poslednú chvíľu.

 • List: Na tento DIY darček budete potrebovať len papier, písacie potreby a správne slová. Pomôžte dieťaťu napísať list tomu najlepšiemu ockovi na svete a dajte mu v ňom najavo, ako vám na ňom záleží. Nezabudnite si pripísať na nákupný zoznam aj niekoľko pekných samolepiek na ozdobu. Ak vaše dieťa ešte nevie písať, určite ho bude baviť ozdobiť list farbičkami a pestrofarebnými nálepkami, čím mu dodá osobitý vzhľad.
 • Sladké pozdravy: Základ je pridať si na nákupný zoznam obľúbenú čokoládu vášho muža. Okrem nej budete potrebovať farebný papier, z ktorého vystrihnite lístočky s rozmermi približne 3 x 3 cm, fixku a lepidlo. Potom spolu s dieťaťom napíšte na každý lístok nejaký výrok alebo pozdrav. Napríklad: „Môj ocko je ten najlepší!“, „Všetko najlepšie ku Dňu otcov!“ alebo „Posielame bozk sladký ako táto čokoláda“. Nakoniec lístočky nalepte na tabuľku čokolády. Takéto osobné vyznania oslávencovi určite ešte viac spríjemnia chvíle, keď si bude vychutnávať čokoládu.
 • Poukaz na spoločné chvíle: Pri výrobe tohto darčeka na Deň otcov si vystačíte s papierovým lístočkom a fixkou. Spoločný výlet na plaváreň, futbalový zápas alebo možno nočná túra: spoločne strávený čas rozhodne patrí medzi tie najlepšie nápady na darčeky ku Dňu otcov.

Kulinárske darčeky

Uvarte ockovi ku Dňu otcov jeho obľúbené jedlo

Dokonalý darček pre milovníkov gurmánskeho pôžitku je jednoznačne kulinárskej povahy. Ak chcete muža na Deň otcov rozmaznať, uvarte mu jeho najobľúbenejšie jedlo. Do prípravy zapojte aj deti: pri tejto výnimočnej príležitosti môžu vyrobiť kartičky na stôl. Máme pre vás ešte jeden nápad, ktorý môžete spoločne realizovať: upečte koláč alebo pripravte iný obľúbený mužov dezert a doprajte mu výnimočne sladké potešenie.