Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Sušené hrušky: sladké sušené ovocie

V dávnych časoch bolo sušenie hrušiek obľúbenou metódou, ako zrelé ovocie prirodzenou cestou uchovávať a tak naplniť komory zimnými zásobami. Sušené hrušky sú nielen zdravým občerstvením medzi jedlami, ale aj obľúbeným sladidlom a prísadou v mnohých receptoch na pečenie či varenie a dokonca v mnohých lahôdkach s príchuťou alkoholu.

Užitočné informácie

Sušené hrušky majú tieto špecifické vlastnosti 

Detailný pohľad na sušené hrušky

Sušené hrušky sú chutnou a zdravou maškrtou, pretože hrušky sú bohaté na dôležité vitamíny a minerálne látky. Hrušky, podobne ako jablká, obsahujú veľa pektínu, ktorý je blahodarný pre črevá. Pri sušení sa hrušky nakrájajú na malé plátky alebo kúsky, ideálne sa rozložia na sito a pri pravidelnom obracaní sa počas mnohých hodín pomaly, pri pravidelnej teplote 40 stupňov alebo vyššej, sušia. To, že sušené hrušky mierne zhnednú, nemá vplyv na chuť. Naopak: Hrušky po usušení, vďaka čomu ich možno skladovať, obsahujú veľmi veľa sladkej fruktózy, ktorá sa pri žuvaní príjemne šíri v ústach.


Pôvod

Odkiaľ pochádzajú sušené hrušky?

Hrušky pôvodne pochádzajú z euroázijských oblastí. V 18. a 19. storočí sa hrušky úspešne pestovali predovšetkým vo Francúzsku a Belgicku. Dnes existuje takmer 2500 odrôd hrušiek. Známe odrody Williams Christ, Conference a Alexander Lucas pochádzajú z Nemecka.


Sezónnosť

Kedy majú sušené hrušky svoju sezónu?

Sušené hrušky sú v predaji po celý rok.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu sušené hrušky použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na sušené hrušky

Sušené hrušky sú chutným a predovšetkým zdravým občerstvením a dobrou alternatívou k sladkostiam. Možno ich však používať aj na pečenie, varenie alebo ako sladkú prísadu do müsli. Sušené hrušky je nutné skladovať dobre uzatvorené a v suchu.


Recepty

Čo možno pripraviť zo sušené hrušky


Zloženie

Čo sa skrýva v sušených hruškách

Detailný pohľad na sušené hrušky

Sušené hrušky poskytujú veľa dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Za zmienku stoja železo, draslík, meď, horčík, fosfáty, jód a zinok. Hrušky okrem toho pomáhajú pri problémoch s obličkami a močovým mechúrom.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 326 kcal

Sacharidy: 75,2 g

Bielkoviny: 4,4 g

Tuky: 0,8 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 13 µg

Vitamín B1: 0,2 mg

Vitamín B2: 0,2 mg

Vitamín B6: 0,9 mg

Vitamín C: 7 mg

Vitamín E: 0,7 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 32 mg

Železo: 2,8 mg

Draslík: 1477 mg

Horčík: 110 mg

Sodík: 4 mg