Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Korintské hrozienka: Sušené ovocie z Grécka

Korintské hrozienka sú jeden z troch rôznych druhov sušeného hrozna. Odroda hrozna korintských hrozienok sa nazýva „Korinthiaki“, čo znamená „čierne korintské hrozienka“. Krajinou pôvodu je Grécko a ich názov pochádza z mesta Korint. V Nemecku a Francúzsku sú známe už od 15. storočia.

Užitočné informácie

Korintské hrozienka majú tieto špecifické vlastnosti 

Detailný pohľad na korintské hrozienka

Červené a biele korintské hrozienka patria k sušenému ovociu. Získavajú sa z odrody hrozna Korinthiaki, ktorá je červená a bez kôstok. Korintské hrozienka sú v porovnaní so sultánkami čierno-modré, menšie a majú intenzívnejšiu chuť. Korintské hrozienka sú bohaté na minerálne látky ako vápnik, draslík, horčík a fosfor.


Pôvod

Odkiaľ korintské hrozienka pôvodne pochádzajú?

Domovinou čiernych a červených korintských hrozienok je mesto Korint v Grécku. Popri Grécku sa táto odroda hrozna pestuje aj v Austrálii. Južnej Afrike a Kalifornii v USA a spracúva sa na známe a obľúbené korintské hrozienka.


Sezónnosť

Kedy majú korintské hrozienka svoju sezónu?

Korintské hrozienka sú v predaji po celý rok, pretože ako sušený produkt ich možno dlho skladovať.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na korintské hrozienka

Korintské hrozienka sú ideálne ako drobné občerstvenie, do müsli, na varenie a pečenie. Po zapečení do hnetených koláčov poskytujú korintské hrozienka typickú sladkú chuť hrozna a pri žuvaní možno cítiť na jazyku sladkú šťavu. Existuje však tiež pečivo, pri príprave ktorého sa korintské hrozienka nielen zapekajú dovnútra, ale sú tiež posypané na povrchu. Korintské hrozienka možno pridávať aj do sladkých jedál ako mliečna ryža.

Aj v ázijskej kuchyni je toto ovocie obľúbené – napríklad v sladkokyslých pokrmoch. Korintskými hrozienkami sa tiež dochucujú sladké omáčky, aby im dodali zvláštnu chuť. Korintské hrozienka sa ideálne skladujú, pretože sú sušené. Preto ich môžete použiť v kuchyni kedykoľvek. Pri ideálnom skladovaní by mali byť chránené pred vlhkosťou.


Recepty

Čo možno pripraviť z korintských hrozienok


Zloženie

Čo sa skrýva v korintských hrozienkach

Korintské hrozienka sú veľmi zdravé. Obsahujú veľa horčíka, ktorý posilňuje svaly a nervy. Okrem toho sú tieto sušené bobule bohaté na minerálne látky ako vápnik a zinok.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 259 kcal

Sacharidy: 63,1 g

Bielkoviny: 1,7 g

Tuky: 0,6 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 5 µg

Vitamín B1: 0,03 mg

Vitamín B2: 0,08 mg

Vitamín B6: 0,11 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0,6 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 95 mg

Železo: 1,8 mg

Draslík: 710 mg

Horčík: 36 mg

Sodík: 20 mg