Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Kasseler: výdatná pečená klasika

Aromatické bravčové mäso z rebierka, krku alebo pliecka je ako stvorené na výdatné pokrmy, ako sú pečienky, eintopfy alebo mäsité nákypy spolu s hlúbovou zeleninou, repou alebo kapustou. 

Užitočné informácie

Kasseler má tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na čerstvý kasseler

Kasseler a nemecké mesto Kassel nemajú nič spoločné. Názov sa namiesto toho odvodzuje od mäsiarskeho majstra Cassela, ktorý v roku 1900 objavil v Berlíne tento druh solenia a údenia mäsa. Kasseler sa vyrába z rebier, krku, pliecka alebo slabín prasaťa. Pred prípravou sa nasolí a mierne zaúdi. Mäso možno vyprážať, variť alebo piecť. Doba varenia je vďaka predchádzajúcemu soleniu a údeniu kratšia. 


Pôvod

Odkiaľ pochádza kasseler?

Berlínsky mäsiarsky majster Cassel vyrobil v 19. storočí kasseler ako prvý. Avšak pojem kasseler môže pochádzať aj z francúzskeho slova „casserolle“, hrnca na dusenie, ktoré sa spolu s hugenotmi dostalo do Berlína. Kasseler sa pripravuje z rebier, šije, pliecka alebo slabín prasaťa.


Sezónnosť

Kedy má kasseler svoju sezónu?

Kasseler je v predaji po celý rok. 


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže kasseler použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na čerstvý kasseler

Kasseler objavili v Nemecku a preto neprekvapuje, že sa toto mäso často nachádza v nemeckých zimných receptoch. Možno z neho pripraviť rôzne pokrmy, eintopfy a nákypy. Vhodné sú k nemu zeleninové prílohy ako kvaka, kapusta, kyslá kapusta alebo kel so slanými zemiakmi. Kasseler je vhodný za studena ako nárez. Ale možno ho pripraviť nielen naslano, ale rôznorodo aj so stredomorským korením alebo ázijskými prísadami. 

Avšak, kto rád griluje, mal by od kasseleru upustiť a nedávať ho na gril. Kasseler je konzervovaný solením a údením a preto ho možno uchovávať niekoľko týždňov. V chladničke ho možno držať pri teplote sedem stupňov až päť dní. Kasseler tiež možno zamraziť.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v kasseleri

Kasseler obsahuje cenné vitamíny a minerálne látky. Medzi dôležité patria vitamíny B1 a B3. Kasseler obsahuje veľa vitamínu B1, ktorý zabezpečuje fyzickú i psychickú výkonnosť. Vitamín B3 podporuje procesy látkovej výmeny a slúži bunkám pri získavaní energie.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 271 kcal

Sacharidy: 0 g

Bielkoviny: 23,07 g

Tuky: 20,03 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0,01 µg

Vitamín B1: 0,81 mg

Vitamín B2: 0,24 mg

Vitamín B6: 0,31 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0,48 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 11 mg

Železo: 2,38 mg

Draslík: 251 mg

Horčík: 27 mg

Sodík: 62 mg