Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Kukuričný škrob: vynikajúci na pečenie

Kukuričný škrob patrí do skupiny jedlých škrobov a vynikajúco sa hodí na pečenie a varenie. Chuťovo je mierne sladkastý a preto má mnohostranné využitie. Škrob, ktorý sa získava z kukurice, je zvyčajne bez lepku a laktózy.

Užitočné informácie

Kukuričný škrob má tieto špecifické vlastnosti 

Detailný pohľad na kukuričný škrob

Škrob, ktorý sa získava z kukurice, je zvyčajne bez lepku a laktózy. Preto ho možno používať ako lacný variant na pečenie pre ľudí, ktorí trpia alergiami alebo majú neznášanlivosť na laktózu. Škrobová múčka je cenná ako zdroj energie a vďaka svojim pekárenským vlastnostiam.


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádza kukuričný škrob?

Kukuričný škrob sa získava z buniek kukurice. Rastliny si ukladajú škrob ako nadbytočnú zásobu energie vo svojom tkanive. Kukurica pochádza pôvodne z Mexika, dnes sa však pestuje na celom svete. Ako organická zlúčenina patrí škrob k najdôležitejším sacharidom človeka.


Sezónnosť

Kedy má kukuričný škrob svoju sezónu?

Kukuričný škrob je v predaji po celý rok


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže kukuričný škrob použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na kukuričný škrob

Kukuričný škrob sa hodí na pečenie koláčov, tort, sušienok a predovšetkým jemne pórovitého a drobivého pečiva.  Pri varení sa kukuričný škrob používa ako spojivo do polievok, zeleniny a omáčok. Pridaním škrobu sa polievky a omáčky zahustia a získajú tak správnu konzistenciu. Kukuričný škrob sa tiež používa v sladkých jedlách, ako sú napríklad pudingy, krémy, želé z červeného ovocia a ovocné jedlá.

Ako kukuričný škrob skladovať

Kukuričný škrob je nutné skladovať v chlade a suchu, pretože vo vlhku sa skazí. Ideálne je ho uchovávať ho v uzatvorenej nádobe na chladnom, suchom a tmavom mieste. Škrobová múčka je chuťovo neutrálna, ľahko však preberá iné chute, kvôli čomu je nutné ju skladovať oddelene od ostatných potravín. Za ideálnych podmienok možno kukuričný škrob skladovať niekoľko rokov.Účinné zložky

Čo sa skrýva v kukuričnom škrobe

Kukuričný škrob neobsahuje lepok. Preto je mimoriadne vhodný pri neznášanlivosti na lepok.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 346 kcal

Sacharidy: 85,9 g

Bielkoviny: 0,4 g

Tuky: 0,1 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0 mg

Vitamín B2: 0,01 mg

Vitamín B6: 0 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 0 mg

Železo: 0,5 mg

Draslík: 7 mg

Horčík: 2 mg

Sodík: 3 mg