Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Tučná kyslá smotana: polievky, omáčky

Tučná kyslá smotana je k dispozícii v rôznych stupňoch tučnosti a je to vlastne vedľajší produkt skysnutej smotany. Jej obsah tuku je minimálne 20 percent a často sa tiež predáva ako „zakysaná smotana“.

Užitočné informácie

Tučná kyslá smotana má tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na čerstvú tučnú kyslú smotanu

Tučná kyslá smotana je kyslomliečnym výrobkom a existuje v rôznych variantoch: Crème legère ako ľahký variant crème fraîche s obsahom tuku minimálne 20 percent. Potom samotná tučná kyslá smotana a creme fraîche s minimálne 30 percentami tuku. Tučná kyslá smotana obsahuje veľa vápnika a vitamínu C, pričom sú tieto látky dôležité pre kostný metabolizmus. Čím vyšší je obsah tuku, tým viac vitamínu A a D obsahuje tento výrobok.


Pôvod

Odkiaľ pochádza tučná kyslá smotana?

Tučná kyslá smotana je rozšírená najmä v kuchyni východnej Európy, kde sa označuje aj jednoducho názvom „smotana“. Na rozdiel od crème fraîche je tučná kyslá smotana podstatne jemnejšia a menej kyslá. Smotana Crème fraîche je okrem toho tučnejšia.


Sezónnosť

Kedy má tučná kyslá smotana svoju sezónu?

Tučná kyslá smotana je v predaji po celý rok.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže tučná kyslá smotana použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na čerstvú tučnú kyslú smotanu

Pomocou tučnej kyslej smotany možno dodať pokrmom krémovo smotanovú príchuť. Mimoriadne dobrá je hlavne v polievkach, omáčkach a dipoch. Užitočné informácie: Keď sa tučná kyslá smotana zahreje, začne sa zrážať. Preto je dobré tučnú kyslú smotanu pridávať ideálne až v poslednom pracovnom kroku alebo krátko pred servírovaním. Pri studených jedlách je použitie bezproblémové. Tučná kyslá smotana je čerstvý výrobok s obmedzenou trvanlivosťou, ktorý je nutné uchovávať v chlade a po otvorení rýchlo spotrebovať. Účinné zložky

Čo sa skrýva v tučnej kyslej smotane

Tučná kyslá smotana je dobrým zdrojom vápnika a fosforu, ktoré sú ako kombinácia minerálov dobré na zuby a stavbu kostí.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 239 kcal

Sacharidy: 3,2 g

Bielkoviny: 2,6 g

Tuky: 24 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 240 µg

Vitamín B1: 0,04 mg

Vitamín B2: 0,14 mg

Vitamín B6: 0,02 mg

Vitamín C: 1 mg

Vitamín E: 0,7 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 93 mg

Železo: 0,1 mg

Draslík: 133 mg

Horčík: 10 mg

Sodík: 49 mg