Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Párky v konzerve: ideálne na cesty

Párky v konzerve sú praktickou alternatívou k čerstvým párkom. Plechovky možno dobre prepravovať a nie sú krehké ako sklo. Ďalšou výhodou je dlhá trvanlivosť tovaru. Existujú rôzne druhy párkov v konzerve: Safaládky, viedenské párky, hovädzie párky, kokteilové párky a dokonca grilované párky v konzerve.

Užitočné informácie

Párky v konzerve majú tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na párky v konzerve

Párky v konzerve sú mimoriadne praktické. Možno ich optimálne skladovať, dlho vydržia a možno ich v kuchyni kedykoľvek použiť. Párky v konzerve sú obvykle v úplnej konzerve, ktorá má trvanlivosť dva roky. Konzervy je potrebné skladovať v chlade a na suchom mieste. Poškodené konzervy je nutné vyhodiť, pretože do nich mohli preniknúť baktérie, kvôli ktorým je výrobok nejedlý.


Pôvod

Odkiaľ pochádzajú párky v konzerve?

Párky boli známe už v antickom Grécku a párky obľubovali tiež Rimania. V stredoveku viedli mäsiari dokonca párkové súťaže, pri ktorých išlo o to, kto dokáže vyrobiť najdlhší a najťažší párok. Od objavu párkov v konzerve na konci 19. storočia sú známe údeninové výrobky v plechovkách.


Sezónnosť

Kedy majú párky v konzerve svoju sezónu?

Párky v konzerve sú v predaji po celý rok. 


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu párky v konzerve použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na párky v konzerve

Párky v konzerve sú praktické a preto tiež veľmi obľúbené. V prípade potreby ich možno rýchlo pripraviť. Párky sa pritom iba krátko zohrejú v horúcej vode. Chutia však aj studené a sú preto ideálne na cesty. Párky v konzerve možno použiť do zemiakového šalátu, cestovinového šalátu, eintopfov a polievok, nákypov, v pečive ako hot dog alebo ako párkový šalát. Po otvorení je nutné párky v konzerve uchovávať v chladničke a rýchlo spotrebovať.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v párkoch v konzerve

Údaje o výživových hodnotách párkov v konzerve sú rôzne. Podľa druhu mäsa a obsahu tuku tu možno uviesť iba priemerné hodnoty. Napríklad viedenské párky, ktoré existujú aj ako párky v konzerve, obsahujú veľa vitamínu B3 a B6. Sú dôležité pre metabolizmus, nervový systém a imunitný systém.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 261 kcal

Sacharidy: 0,19 g

Bielkoviny: 13,5 g

Tuky: 23,2 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0,1 mg

Vitamín B2: 0,12 mg

Vitamín B6: 0,29 mg

Vitamín C: 23 mg

Vitamín E: 0,29 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik:  13 mg

Železo: 2,4 mg

Draslík: 204 mg

Horčík: 22 mg

Sodík: 941 mg