Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Hydinové údeniny: nízkotučný nárez

Pojem „hydinové údeniny“ zahŕňa rôzne druhy údenín, ako napríklad nárez, hydinová párková klobása, hydinové viedenské párky a hydinová saláma. Hydinové údeniny sa považujú za mimoriadne nízkotučné a nízkokalorické a možno ich, rovnako ako iné druhy údenín, spracovávať.

Užitočné informácie

Hydinové údeniny majú tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na čerstvé hydinové údeniny

Hydinové údeniny sú údeniny, ktorých mäso by malo vlastne pochádzať z morky, kačky alebo husi. Avšak často možno nájsť v údajoch o prísadách uvedené aj iné druhy mäsa, ako je bravčové alebo hovädzie. Hydinové údeniny, ktoré obsahujú 100 percent hydinového mäsa, sú označené nápisom „čisté“. Hydinové údeniny obsahujú veľa vitamínu B1 a B2 ale aj vitamín B6 a B12.


Pôvod

Odkiaľ pochádzajú hydinové údeniny?

Klobásy boli známe v Grécku už v antike. Napríklad víťaz pri súťažiach dostal ako odmenu klobásu. Aj Rimania obľubovali klobásy. V 18. storočí si našli hydinové údeniny cestu do nemeckej kuchyne. Boli servírované ako príloha a používali sa tiež do polievok. Práve u chudobnejších ľudí boli údeniny obľúbenou a dostupnou náhradou za pečené mäso.


Sezónnosť

Kedy majú hydinové údeniny svoju sezónu?

Hydinové údeniny sú v predaji po celý rok. 


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu hydinové údeniny použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na čerstvé hydinové údeniny

Na prípravu hydinových údenín existujú celkom jednoduché a chutné recepty. Rýchly a jednoduchý je napríklad guláš s hydinovou klobásou s cestovinami, iným variantom je hydinová klobása v obale z lístkového cesta. Ďalšie pokrmy s hydinovou klobásou sú nákyp s cestovinami a hydinovou klobásou, cestoviny s opekanou hydinovou klobásou, klobásový šalát, polievka s hydinovou klobásou a zemiakmi, cestovinový šalát s hydinovou klobásou a gratináda s karfiolom a hydinovou klobásou. Hydinové údeniny sú prirodzene tiež vhodné aj celkom jednoducho ako nárez na chlieb.

Ako hydinové údeniny skladovať

Hydinové údeniny, ako všetky varené údeniny, možno skladovať v chladničke dva až štyri dni pri teplote od nula do štyroch stupňov. Mimochodom, údeniny zostanú najchladnejšie priamo nad priehradkou na zeleninu. Už otvorený výrobok je nutné spotrebovať do niekoľkých dní. Hydinové údeniny možno tiež zamraziť na štyri mesiace pri teplote mínus 18 stupňov. Pritom je nutné dbať na to, aby bol obal pevne uzatvorený.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v hydinových údeninách

Hydinové údeniny obsahujú dôležité vitamíny B12 a B6 a životne dôležité minerálne látky vápnik a horčík. Vitamíny B12 a B6 majú dôležitú úlohu pri metabolizme homocysteínu a minerálne látky vápnik a horčík posilňujú, predovšetkým pri strese a telesnej námahe, srdce, kosti a svaly.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 300 kcal

Sacharidy: 0,23 g

Bielkoviny: 12,11 g

Tuky: 28,3 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0,25 mg

Vitamín B2: 0,11 mg

Vitamín B6: 0,2 mg

Vitamín C: 21,3 mg

Vitamín E: 0,76 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 0 mg

Železo: 0,76 mg

Draslík: 181 mg

Horčík: 13 mg

Sodík: 975 mg