Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Sklenené rezance: vynikajúci zdroj energie

Sklenené rezance sú výnimočné tým, že sú veľmi tenké a v uvarenom stave sú takmer priehľadné. Tenké vlákna sa v suchom stave ľahko lámu. Po krátkom namočení vo vode však rýchlo zvlhnú a sú takmer priehľadné, preto názov sklenené rezance.

Užitočné informácie

Sklenené rezance majú tieto špecifické vlastnosti  

Detailný pohľad na sklenené rezance

Sklenené rezance sa skladajú zo škrobu a vody. Škrobová múka tejto ázijskej potravin pochádza z hrachu, kukurice alebo z fazule mungo. Sklenené rezance sú bohaté na sacharidy, obsahujú málo proteínov, žiaden tuk a žiadnu soľ. Kórejské sklenené rezance sa tiež vyrábajú zo škrobu sladkých zemiakov. Sklenené rezance sú priehľadné a bezfarebné, majú šmykľavú a želatínovú konzistenciu a sú chuťovo neutrálne. Sú relatívne bohaté na kalórie a poskytujú predovšetkým veľké množstvo energie.


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádzajú sklenené rezance?

Sklenené rezance majú niekoľkotisícročnú tradíciu. V Číne boli sklenené rezance servírované ako hlavné jedlo, ako prísada do zeleninových a mäsových polievok už pred 4000 rokmi. Aj v Japonsku sú sklenené rezance známe už niekoľko tisíc rokov a používali sa tu ako príloha k aromatickým rybím polievkam. V súčasnosti sa sklenené rezance rozšírili aj do ostatných častí sveta. Predovšetkým v Európe a Severnej Amerike, kde sa nachádza veľmi veľa ázijských reštaurácií a občerstvení, sú sklenené rezance v súčasnosti veľmi obľúbené a preto sa často vyskytujú na jedálnom lístku.


Sezónnosť

Kedy majú sklenené rezance svoju sezónu?

Sklenené rezance nie sú sezónnym produktom, pretože sa vyrábajú a dodávajú do obchodov počas celého roka. Dajú sa kúpiť v sušenej, čerstvej aj zamrazenej forme. Sklenené rezance si môžete pomerne jednoducho vyrobiť aj sami. Hlavne ázijské občerstvenia alebo reštaurácie si ešte často vyrábajú sklenené rezance sami.

Naša ponuka základných potravín

Platnosť od 11.04.2024 do 17.04.2024


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu sklenené rezance použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na sklenené rezance

Sklenené rezance slúžia ako klasická príloha k východoázijským zeleninovým, mäsovým alebo rybím polievkam. Pritom sa tieto cestoviny iba vložia do horúcej polievky a krátko povaria. Sklenené rezance nepotrebujú žiadne dlhé ohrievanie, nemali by sa však podľa možnosti konzumovať surové. Sklenené rezance sa takisto s obľubou aj vyprážajú, grilujú, fritujú a dusia.

Ako sklenené rezance skladovať

Sklenené rezance možno v nevarenom stave vďaka nízkemu obsahu vody skladovať dlho a podľa dátumu minimálnej trvanlivosti. Uvarené sklenené rezance však možno držať v chladničke iba krátko a mali by sa rýchlo spotrebovať. Samotné cestoviny sú chuťovo neutrálne, ľahko však preberajú arómy a chuťové látky.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v sklenených rezancoch

Sklenené rezance zo škrobu z fazule mungo sú vhodné pre ľudí s podráždeným črevom. Pri neznášanlivosti lepku možno zvoliť sklenené rezance z kukurice, hrachu alebo škrobu sladkých zemiakov. Sklenené rezance neobsahujú žiaden tuk ani soľ a sú preto ideálne pre diéty, pri ktorých je potrebné vyhnúť sa práve tomu.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 351 kcal

Sacharidy: 86 g

Bielkoviny: 0 g

Tuky: 0,1 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 0 µg

Vitamín B1: 0 mg

Vitamín B2: 0 mg

Vitamín B6: 0,1 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 0 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 25 mg

Železo: 2 mg

Draslík: 10 mg

Horčík: 3 mg

Sodík: 10 mg