Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Zmes sušienok: pestrý mix maškŕt

Ak chcete svojim hosťom ponúknuť ku káve výber malých maškŕt, dobre poslúži zmes sušienok. Nie je potrebné kupovať zvlášť každý druh a škatuľka sa tiež pekne hodí ako malý darček.

Užitočné informácie

Zmes sušienok má tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na zmes sušienok

Zmesi sušienok sa skladajú z rôzneho jemného pečiva, ktoré sa obvykle vyrába z pšeničnej múky, rastlinného tuku, cukru, kakaového masla, škrobu, rôznych orieškov, odtučneného sušeného mlieka a kypriacich prostriedkov na pečenie. Jemné a veľmi chrumkavé kúsky môžu byť s čokoládou alebo bez nej, alebo tiež s ľahkou krémovou plnkou. Často existujú varianty s mliečnou a horkou čokoládou.


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádza zmes sušienok?

Historicky zmes sušienok vychádza z oplátok. Existuje veľa regionálnych variantov, ktoré siahajú až do 16. storočia. Z týchto čias pochádzajú prvé zmienky o oplátkových trubičkách, ktoré sa vyrábali v kláštoroch. Existujú tak duté oplátky, novoročné rožky, stočené oplátky a vafľové rolky. Vo Švajčiarsku sa napríklad vyrábajú trubičky „Hüppen“. Sú to oplátkové trubičky, ktoré sú plnené čokoládovou hmotou. Toto pečivo bolo obľúbené hlavne ako pečivo k čaju. Klasicky sa piekli na pomastenom plechu vo formách. Niektoré druhy sa však porciovali až po upečení. 


Sezónnosť

Kedy má zmes sušienok svoju sezónu?

Zmesi sušienok sú v predaji po celý rok.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môže zmes sušienok použiť a ako sa má skladovať?

Detailný pohľad na zmes sušienok

Zmesi sušienok sú cenené predovšetkým ako pečivo k čaju alebo káve. Možno ich používať vo všedný deň i na zvláštne príležitosti, sú praktické a pripravené na použitie, aj ako malá pozornosť. Ako darček je zmes sušienok vhodná hlavne vtedy, keď je zabalená v peknej dóze.

Ako uchovať zmes sušienok dlho čerstvú

Zmesi sušienok sú v predaji v dózach alebo v uzatvárateľných plastových obaloch. V neotvorenom balení pečivo vydrží väčšinou niekoľko mesiacov. Po otvorení by sa malo starostlivo uzatvoriť, najlepšie v nádobe na sušienky, a skladovať v chlade a suchu. Takto zostane zmes aj po otvorení čerstvá niekoľko týždňov.


Recepty

Sladké alebo slané? Objavte naše recepty na oplátky!


Účinné zložky

Čo sa skrýva v zmesi sušienok

Zmes sušienok je výrobok veľmi bohatý na kalórie, ktorý je potrebné konzumovať s mierou. 

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 472 kcal

Sacharidy: 68 g

Bielkoviny: 5 g

Tuky: 20 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 118 µg

Vitamín B1: 0,03 mg

Vitamín B2: 0,08 mg

Vitamín B6: 0,05 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 1,6 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 25 mg

Železo: 0,8 mg

Draslík: 57 mg

Horčík: 7 mg

Sodík: 62 mg