Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Müsli sušienka: ideálne občerstvenie

Müsli sušienky dodávajú novú energiu, obnovujú rovnováhu hladiny cukru v krvi a dokážu rozhýbať ochabnuté črevá. Navyše sú chutné ku káve, k čaju alebo jednoducho ako drobné občerstvenie medzi hlavnými jedlami.

Užitočné informácie

Müsli sušienky majú tieto špecifické vlastnosti 

Detailný pohľad na müsli sušienky

Sušienky sú pečivo, ktoré sa vyrába vo veľkých pekárňach. Sušienky sa často podávajú ku káve alebo slúžia ako strava na cestu. Zo základného receptu vznikajú rôzne druhy s rôznymi chuťami. Základnými prísadami sú ovsené vločky, vajcia, maslo a med. Ďalší výber siaha od ovocia až po korenie. Müsli sušienky sú prevažne guľaté, pretože sa cesto sádže na pekáč lyžicovitou formou a potom sa pečie. Ovsené vločky, prítomné v ceste, sú dôvodom drsného povrchu.


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádzajú müsli sušienky?

Pojem keks sa odvodzuje od anglického slova „cake“. Je to teda pôvodne anglické pečivo. Vzhľad závisí od výroby. Cesto má také vlastnosti, že ho možno striekať alebo vytláčať. Na jednoduchú sušienku sa používa svetlá múka. Hotová sušienka sa čiastočne poleje polevou.


Sezónnosť

Kedy majú müsli sušienky svoju sezónu?

Müsli sušienky sú v predaji bez ohľadu na sezónu. Môžete si ich ľahko vyrobiť sami, ale môžete si ich tiež kúpiť v obchode. Müsli sušienky obsahujú popri müsli napríklad sušené ovocie, jogurt alebo orechy. Príprava je ľahká, lebo zložky sa jednoducho navzájom zmiešajú. Potom sa na pekáč položia a upečú malé kôpky cesta. Podľa receptu sú sušienky asi po desiatich minútach hotové.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu müsli sušienky použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na müsli sušienky

Ak si chcete medzi jedlami dať niečo malé, často siahnete po čokoládovej tyčinke alebo kúsku koláča. Z dlhodobého hľadiska to nie je veľmi zdravé. Preto sú müsli sušienky dobrou alternatívou na občerstvenie medzi hlavnými jedlami. Müsli sušienky možno kúpiť ako hotový výrobok a sú veľmi trvanlivé. Sušienky sú dobre chránené fóliou alebo papierom a možno ich držať podľa dátumu minimálnej trvanlivosti. Ak ich zabalíte do vrecka na zamrazenie, vydržia v mrazničke približne tri mesiace.


Účinné zložky

Čo sa skrýva v müsli sušienkach

Vysoký podiel celozrnného zrna v müsli sušienkach má priaznivý vplyv na krvný tlak. Ak ste vegán, nemusíte sa müsli sušienok zriekať, lebo sa dajú kúpiť aj vegánske müsli sušienky. 

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 443 kcal

Sacharidy: 60 g

Bielkoviny: 8 g

Tuky: 19 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 2 µg

Vitamín B1: 0,24 mg

Vitamín B2: 0,14 mg

Vitamín B6: 0,26 mg

Vitamín C: 1 mg

Vitamín E: 13,3 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 66 mg

Železo: 3,7 mg

Draslík: 349 mg

Horčík: 136 mg

Sodík: 200 mg