Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Cukrárske piškóty: vzdušné sušienky

Cukrárske piškóty, nazývané tiež jednoducho piškóty, sa vyrábajú z ľahkého piškótového cesta. Hmota zložená z múky, vajec, cukru a arómy sa nastrieka na plech a mierne upečie. Potom sa sušienky posypú cukrom.

Užitočné informácie

Cukrárske piškóty majú tieto špecifické vlastnosti

Detailný pohľad na cukrárske piškóty

Cukrárske piškóty sú podlhovasté, veľmi vzdušné a chrumkavé, povrch je mierne posypaný cukrom. Toto pečivo patrí medzi sušienky. Kvôli ich vzdušnej a mäkkej konzistencii a veľmi dobrej chuti ich veľmi obľubujú malé deti. Dobre nasávajú vlhkosť, preto sa cukrárske piškóty v ústach rýchlo rozpúšťajú. 


Pôvod

Odkiaľ pôvodne pochádzajú cukrárske piškóty?

Cukrárske piškóty, ktoré pôvodne pochádzajú z Talianska, boli veľmi obľúbené už v stredoveku. Vtedy navštívil francúzsky kráľ Savojské vojvodstvo. Pri tejto príležitosti kuchári a pekári vymysleli nové pečivo, ktoré bolo nazvané po tomto výsostnom území „Savoiardi“. V Taliansku sa tieto chutné piškótové tyčinky takto volajú dodnes. Svoju obľúbenosť získali cukrárske piškóty vďaka veľkému ohlasu vysokej šľachty.


Sezónnosť

Kedy majú cukrárske piškóty svoju sezónu?

Cukrárske piškóty sú pečivo, ktoré nemá svoju sezónu, a preto sú v predaji po celý rok.


Používanie a skladovanie

Na čo sa môžu cukrárske piškóty použiť a ako sa majú skladovať?

Detailný pohľad na cukrárske piškóty

Cukrárske piškóty sa s obľubou močia do kávy, čaju alebo kakaa. Cukrárske piškóty sú neodmysliteľné pri príprave sladkých jedál ako tiramisu, studené torty a tiež vynikajúco zvládnu obloženie šarloty. Pomocou roztopeného masla a rozdrobených cukrárskych piškót možno rýchlo pripraviť chutný tortový korpus. Z cukrárskych piškót namáčaných v mlieku sa tešia nielen deti, ako dezert alebo malá sladkosť medzi dvomi jedlami sa toto jemné pečivo hodí vo všetkých variáciách.

Ako cukrárske piškóty skladovať

Cukrárske piškóty je najlepšie skladovať až do použitia v chlade a suchu. Obal by sa mal otvoriť až pred použitím. Po otvorení obalu by sa mali tieto sušienky skladovať najlepšie vzduchotesne zabalené.Účinné zložky

Čo sa skrýva v cukrárskych piškótach

Cukrárske piškóty obsahujú približne 400 kilokalórií na 100 gramov sušienok.

Výživové hodnoty
 

Kalórie: 407 kcal

Sacharidy: 82 g

Bielkoviny: 8,5 g

Tuky: 5 g

Vitamíny

 

Vitamín A: 87 µg

Vitamín B1: 0,04 mg

Vitamín B2: 0,14 mg

Vitamín B6: 0,06 mg

Vitamín C: 0 mg

Vitamín E: 1,5 mg

 

Minerálne látky

 

Vápnik: 31 mg

Železo: 1,3 mg

Draslík: 144 mg

Horčík: 9 mg

Sodík: 49 mg