Údaje o predajni sa načítavajú.

Vaše údaje boli odoslané.

Máte radi Veľkú noc? Prajeme vám pestrú Veľkú noc!

V Kauflande bude Veľká noc plná prekvapení. A netýka sa to iba jedla. Ponúkame vám všetko potrebné na váš sviatočný stôl: od lahodných receptov na varenie či pečenie, cez špeciálnu ponuku, tipy a triky na vhodné dekorácie, až po návody na maľovanie vajíčok. Záleží nám na tom, aby bola Veľká noc v kruhu vašich najbližších v znamení sviatočného pôžitku.


Veľkonočné pečenie

Skvelé recepty na Veľkú noc

Pečenie je o nadšení a radosti z vydarených kulinárskych kreácií. Nakoľko je veľkonočné pečenie pre mnohých z vás doslova srdcovou záležitosťou, veľmi starostlivo sme pre vás vybrali sviatočné recepty. V našom sortimente takisto nájdete všetko potrebné na vydarené pečenie. Stačí vyskúšať a naplno vychutnať!


Veľkonočné recepty


K-Favourites

Vychutnajte si Veľkú noc naplno!

K-Favourites je naša vlastná značka, ktorá ponúka niečo špeciálne. Vybrané suroviny a najvyššia kvalita zaručujú vynikajúcu chuť. Urobia z veľkonočných raňajok a sviatočného jedla skutočný pôžitok. Navyše za fantastické ceny. Náš široký výber produktov K-Favourites vám ponúka všetko, čo potrebujete – od chutných surovín na varenie a pečenie až po sladké dobroty.

Vďaka týmto produktom bude vaša veľkonočná oslava výnimočná.


Farbenie veľkonočných vajíčok

Na vajíčka prírodnými farbami

Výraznú žltú farbu dosiahnete zmiešaním 10 g kurkumy s 1/2 l vody. Po prevarení je žltá farba hotová. Na farbenie vajíčok môžete použiť aj lúh z čerstvého koreňa kurkumy.

Mrkva dokáže na oblečení zanechať nepríjemné škvrny. V rámci farbenia vajíčok sa táto „nevýhoda“ mení na úžitok. Stačí, ak mrkvu nastrúhate a necháte 30 až 40 minút variť vo vode.

Žiadna iná zelenina nezanecháva také intenzívne farebné stopy ako cvikla či červená kapusta. Perfektne sa preto hodia na výrobu prírodných farieb. Pri obidvoch druhoch zeleniny platí: 3 až 4 hlavičky vložiť do hrnca s vodou a nechať variť 30 minút.

Z bazy alebo čučoriedok sa dá vyrobiť optimálna modrá veľkonočná farba, a to bez varenia! Vajíčka stačí na 30 minút namočiť do bazovej alebo čučoriedkovej šťavy. Výsledkom bude pastva pre oči vo sviežej modrej farbe.

Na výrobu zelenej veľkonočnej farby je ideálne siahnuť po špenáte, ktorý treba namočiť do 1 l vody a približne 10 minút nechať variť, kým vznikne sýtozelený lúh.

Farbenie veľkonočných vajíčok cibuľou patrí ku klasike. Postačí za hrsť nakrájanej červenej a žltej cibule, ktorú vložíte do octovej vody, prevaríte a pol hodinu necháte lúhovať. Výsledkom bude silný hnedý odtieň.

Zaujímavosti o vajíčkach

Omega-3 vajíčka

OMEGA-3 vajíčka sú vďaka špeciálnemu a vysokoakostnému krmivu pre hydinu mimoriadne bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré si ľudský organizmus nedokáže vyrobiť samostatne. Preto sú tieto vajíčka extra zdravé!

Farba vajíčok

Vedeli ste, že sliepky nevedia ovplyvniť farbu znášaných vajíčok? Nie je to žiadna náhoda, pretože farba znášaných vajíčok je vždy len jedna. O akú konkrétnu ide, to je zakódované v génoch sliepok.

Vyfúkané vajíčka

Ako použiť obsah, ktorý zostane po vyfúknutí vajíčok? Jednoducho! Dajte ho zmraziť. Takto vám vydrží až desať mesiacov. Dôležité je myslieť na to, že po rozmrazení je potrebné obsah tepelne upraviť.
 


Tipy a triky

Šikovné nápady nielen na Veľkú noc

Vždy ste chceli vedieť, ako čo najjednoduchšie vytlačíte z citróna viac šťavy? Alebo ako sa vyhnete slzám pri krájaní cibule? Prečítajte si naše kuchynské tipy a uľahčite si prípravu veľkonočného menu.

Krájanie šampiňónov

Šampiňóny môžete rýchlo a jednoducho nakrájať aj krájačom na vajíčka. Je dôležité, aby ste ich umiestnili klobúčikom dole.

Krájanie cibule bez sĺz

Pred krájaním vložte cibuľu do mrazničky približne na štvrť hodiny. Vďaka tomu následne uvoľňuje menej esenciálnych olejov a nerozplače vás.

Odšťavovanie citrónov a limetiek

Takto získate čo najviac šťavy z citrónov alebo limetiek: Citrusové ovocie jemne pritlačte ku stolu a vaľkajte. Potom ich rozrežte na polovicu a vyžmýkajte.


K-Take it veggie

Užite si vegetariánsku a vegánsku Veľkú noc!

Čerstvé, chutné a rozmanité – tak chutí Veľká noc s Kauflandom. Máme tiež veľký výber vegetariánskych a vegánskych produktov. Čerstvé ovocie a zelenina, ako aj naša vlastná značka K-take it veggie robia z Veľkej noci skutočný chuťový zážitok, a to aj bez mäsa.